Logo
Logo

Zamień beton na kwiaty. Oto nowy trend w zazielenianiu ogrodów

Zamiast nudnych, szarych płytek, wprowadź do swojego ogrodu kolorowe kwiaty! Nowy trend zazieleniania ogrodów zdobywa coraz większą popularność. Usunięcie płytek i zasadzenie cebulek kwiatowych nie tylko upiększy przestrzeń, ale także wspomoże bioróżnorodność i poprawi samopoczucie. Dowiedz się, jak łatwo przekształcić swój ogród w kwitnący raj i ciesz się wiosną pełną barw.

Zapomnij o płytkach, posadź cebulki!

Zazielenianie to nowy trend, który stale zyskuje na popularności. Jego zwolennicy opowiadają się za tym, by uczynić nasze otoczenie bardziej zielonym i wypełnić je roślinami. Nasze ogrody nie są wyjątkiem! Jeśli chcesz, by wiosną ogród cieszył oko feerią barw zamiast przygnębiać szarością płytek lub kostki brukowej, możesz je usunąć i zasadzić na ich miejscu kilka cebulek kwiatowych. Nawet tak drobna zmiana jest niezwykle istotna z punktu widzenia różnorodności biologicznej, a jednocześnie sprawia, że wiosną cały ogród rozkwitnie życiem.

 

Usuń płytki dla różnorodności biologicznej

Jeśli usuniesz płytki i zastąpisz je cebulkami kwiatowymi, zadbasz o ochronę różnorodności biologicznej w swoim ogrodzie. Kwiaty przyciągają bowiem owady zapylające, takie jak pszczoły, motyle i trzmiele, dzięki czemu ogród zacznie tętnić życiem. To nie wszystko – zieleń w naszym otoczeniu poprawia samopoczucie psychiczne. Można powiedzieć, że takie rozwiązanie to same plusy.

Zastąpienie płytek i kostki roślinami pomaga w obniżeniu temperatury w ogrodzie. Dzieje się tak dlatego, że beton doskonale pochłania ciepło, natomiast zieleń – kwiaty, trawa, krzewy i drzewa – obniżają temperaturę i zapewniają cień. Jednym słowem, zastąpienie płytek roślinami to prosty, ale skuteczny sposób na zmianę na lepsze.

Jak stworzyć piękny ogród bez wysiłku, w kilka godzin? Z prefabrykatami to możliwe
Przeczytaj także
Jak stworzyć piękny ogród bez wysiłku, w kilka godzin? Z prefabrykatami to możliwe

Kolory zamiast szarości

To wciąż nie są wszystkie korzyści wynikające ze zmiany. Wymiana płytek na kwiaty pozwoli odmienić wygląd ogrodu. Zamiast nudnych, szarych powierzchni, ogród wypełni się kolorowymi kwiatami, które wywołają uśmiech na twojej twarzy. Nic nie zwiastuje nadejścia wiosny lepiej niż piękne tulipany, pachnące hiacynty i kolorowe żonkile.

Na co czekasz? Usuń płytki, posadź kilka cebulek kwiatowych i spraw, że twój ogród stanie się piękniejszy, a dodatkowo przyczyni się do walki o lepszy klimat dla nas wszystkich.

Jak to zrobić?

Zanim zaczniesz, przeczytaj poniższe porady:

  • Wybierz płytki, które chcesz usunąć.
  • Weź łopatę, rękawice robocze i taczkę.
  • Usuń płytki z ogrodu.
  • Dodaj do gleby odrobinę nawozu.
  • Posadź cebulki – jeśli chcesz, możesz połączyć je z bylinami.
  • Po zasadzeniu roślin nie zapomnij o ich podlaniu i na bieżąco wyrywaj chwasty.
  • Dodatkowo możesz podzielić się swoimi doświadczeniami i zdjęciami ze zmian w ogrodzie w mediach społecznościowych lub udostępnić je znajomym i rodzinie, by zainspirować innych (#tileflipping).


Zdjęcia: iBulb

Autor
Zamień beton na kwiaty. Oto nowy trend w zazielenianiu ogrodów
Zamień beton na kwiaty. Oto nowy trend w zazielenianiu ogrodów
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl