Logo
Logo

Ozdoby DIY na działkę ROD | Galeria inspiracji

Ozdoby DIY to doskonały pomysł na upiększenie ogródka działkowego. Jeśli chcecie odmienić swoją działkę, spójrzcie na galerię inspiracji, którą dla was przygotowaliśmy. Pamiętajcie! Jeśli chcecie stworzyć ogród, który ma swój charakter, bądźcie odważni i eksperymentujcie. 

Ozdoby DIY na działkę ROD to coś w sam raz dla kreatywnych ogrodników!

Z czego zrobić ozdoby na działkę ROD? 

Na styl i charakter ogrodu wpływa mnóstwo czynników, każdy element kompozycji jest istotny, zaczynając od ścieżek, kończąc na oświetleniu, czy pojemnikach na rośliny. Czasem zbyt dużo uwagi przywiązujemy do obowiązujących trendów. To oczywiste, że warto za nimi podążać, ale znalezienie swoich środków wyrazu jest znacznie ważniejsze. Odwagi w kreowaniu własnych rozwiązań i patentów na ciekawą przestrzeń można uczyć się, aranżując ogródek działkowy! Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ROD, potraktujcie go jak wasze własne zaplecze do eksperymentowania

Ozdoby na działkę ROD można zrobić z wielu przedmiotów codziennego użytku, a ogranicza was tylko wyobraźnia. Urządzanie ogródka działkowego może być naprawdę ekscytującą przygodą, jeśli pozwolicie sobie na, choć odrobinę szaleństwa. 

Ogródek działkowy nie musi być urządzony "pod linijkę". Z założenia nie jest to ogród, który ma spełniać funkcję reprezentacyjną, a raczej rekreacyjną i użytkową. Tym bardziej warto projektować go, nie ograniczając swojej wyobraźni. Jeśli macie słabość do postaci z bajek, zróbcie rzeźbę swojego ulubionego bohatera np. z drewna albo szklanych kolorowych butelek i postawcie ją między warzywnymi grządkami. Jeżeli jesteście miłośnikami koloru różowego, pomalujcie na ten kolor wszystkie donice albo nudne ścieżki z płyt chodnikowych!

Do wykonania ozdób DIY może przydać się wam dosłownie wszystko, np. stare opony, drewno, gałęzie, zniszczona ceramika, wiaderka blaszane, doniczki, szklane butelki, kapsle. Z drewna możecie zrobić stojaki na donice albo ogrodowe rzeźby, z gałęzi możecie wykonać ażurowe kule, które będą nie tylko ozdobą, ale np. osłoną dla małych sadzonek. Wiele możliwości dają też opony, które dosyć często wykorzystywane są na działkach ROD.

Ozdoby na działkę ROD | Galeria inspiracji

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: John Collins / Pixabay

Chcesz wiedzieć więcej o działkach: budowie altany, uprawie roślin, itd. oraz o prawach i obowiązkach członka PZD? Sprawdź wszystkie artykuły o ROD!
Autor
Ozdoby DIY na działkę ROD | Galeria inspiracji
Ozdoby DIY na działkę ROD | Galeria inspiracji
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Twoja strona ogrodu