Logo
Logo
Do góry

Kosiarki samobieżne. Na którą się zdecydować?

Czy warto inwestować w kosiarkę samobieżną, jeśli masz duży trawnik, którego koszenie staje się przykrym obowiązkiem? Sue Fisher siada za kierownicą takiego traktorka, by się o tym przekonać.

Kosiarka samobieżna (samojezdna) bezproblemowo skosi trawę na rozległym trawniku, zmieniając mozolną i żmudną pracę w całkiem szybkie i przyjemne zajęcie. Jej zakup będzie jednak dużą inwestycją, a wybranie modelu, który spełni twoje potrzeby, może okazać się niełatwym zadaniem.

Musi on pasować do typu trawnika i planu ogrodu oraz odpowiadać tobie i mieścić się w budżecie. A jest w czym wybierać! Kosiarki samojezdne przeznaczone są szczególnie dla ogrodników posiadających trawniki o powierzchni przynajmniej 2000 m2, chociaż dla tych z mniejszymi trawnikami są też kompaktowe modele nie większe od tradycyjnych kosiarek, które łatwiej obsługiwać, zwłaszcza gdy nie jesteś siłaczem.

Kosiarki samobieżne nie pasują do nierównych powierzchni, stromych zboczy, wąskich przejść (chociaż kosiarki mają różną szerokość) i tam, gdzie wchodzi się po schodkach. Ważna jest też kwestia przechowywania – potrzebujesz suchego i bezpiecznego miejsca, np. dużej szopy lub garażu. Jeśli jednak nie dysponujesz takim trwałym schowkiem, możesz go zastąpić nieprzemakalnym pokrowcem. Te duże maszyny nie są tanie (5–20 tys. zł), jednak przy prawidłowym użytkowaniu i konserwacji solidny sprzęt posłuży wiele lat. Urok zakupów wiosną polega na tym, że masz możliwość swobodnego wyboru, wypróbowania różnych modeli i podjęcia przemyślanej decyzji. Nie będziesz musiał kupować w pośpiechu, kiedy trawnik wymknie się już spod kontroli...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie: Gardeners` World Edycja Polska - Maj-Czerwiec 2018
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Wydanie specjalne: Własne Uprawy. Już dostępne!