Logo
Logo
Do góry

Eksperci polecają. Miodunki

Te wytrzymałe, czarujące roślinki mają kwiaty i liście w zróżnicowanych kolorach oraz lubią ocienione zakątki – zachęca Graham Rice.

Bez niektórych bylin ogród nie może się obejść. W każdym ogrodzie, który miałem, były miodunki – w twoim też powinny. Mają interesujące liście i kwiaty w różnych kolorach, a przy tym łatwo się regenerują.

Spokrewnione z niezapominajkami (ale bardziej trwałe) i żywokostem (ale mniej inwazyjne) miodunki to nisko rosnące, wytrzymałe, w większości zimozielone byliny, które tworzą wolno rozrastające się kępy, zazwyczaj o srebrno nakrapianych liściach. Te atrakcyjne latem liście zostają ozdobione, od wczesnej wiosny do wczesnego lata, zebranymi w pęki kwiatami, przewieszającymi się na szczycie łodygi...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Edycja Polska - Marzec-Kwiecień 2018
   

 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Wydanie specjalne: Własne Uprawy. Już dostępne!