Logo
Logo
Do góry

Podróże ku naturze. Kwietne cuda i miejsca warte odwiedzenia

Wybraliśmy 10 najpiękniejszych miejsc na świecie – od Wielkiej Brytanii aż po Nową Zelandię – wartych odwiedzenia z uwagi na oszałamiająco kwitnące rośliny.

Jeśli kochasz ogrody, wakacje za granicą mogą oznaczać, że poznasz bliskich krewnych swoich ulubionych kwiatów. Odwiedź miejsca, w których rosną w naturze, a poznasz warunki potrzebne im do rośnięcia w twoim ogrodzie.

Przemierzyliśmy cały świat, aby znaleźć miejsca znane ze spektakularnie kwitnących roślin – jest ich sporo, ale na początek wystarczy nasz wybór. Niektóre z nich znajdują się w Europie, ale zobaczenie innych wymaga większego planowania (i oszczędności!). Najpierw sprawdź, kiedy występuje sezon w danym regionie. Najczęściej to wiosna, więc rośliny na południowej półkuli będą najpiękniejsze podczas naszej jesieni.

Okno pogodowe dość często jest wąskie, gdy kwiaty zaczynają swój najpiękniejszy pokaz – wszystkie kwiaty muszą być intensywne, aby przyciągnąć uwagę owadów zapylających. Czasami jeden gatunek radzi sobie tak dobrze, że wystarczy, aby zachwycić niejedno oko, jednak zazwyczaj wymagająca gleba i geologia oznaczają, że jeden gatunek nie będzie w stanie dominować, więc wyłania się bogaty, wielobarwny dywan z kwiatów.

Są to często obszary, gdzie tradycyjne rolnictwo, używające niewielkich ilości nawozów chemicznych, pozwoliło dzikim kwiatom na rozwój, zwykle z powodu trudnego ukształtowania terenu. Efekt jest tak zachwycający, że ekoturystyka pomaga wspierać ekonomię...

   
Gardeners World Edycja Polska Źródło: Gardeners` World Edycja Polska - Styczeń-Luty 2018
   
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Polecane
Nowości
Promocje
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska