Logo
Logo

Warzywnik w 60 minut: Zaplanuj pielęgnację

Wydaje ci się, że nie masz czasu, żeby uprawiać warzywa? Kevin Smith pokazuje, jak dorobić się bujnych plonów, poświęcając zaledwie 60 minut tygodniowo na pracę w warzywniku.

Trudno przebić poczucie satysfakcji płynącej ze zbioru własnych warzyw – to ten moment, w którym widać, że opłaciły się wszystkie przygotowania, siew nasion i sadzenie; kiedy możesz posmakować owoców swojej pracy. Oczywiście nie oznacza to, że możesz już usiąść i spocząć na laurach. Działka wymaga nieustannego zaangażowania, aby wciąż przynosiła korzyści.

Koniecznie trzeba mieć na uwadze regularny zbiór plonów, odchwaszczanie i nawadnianie na równi z dosiewaniem nasion kolejnych warzyw. Wszystko to wymaga czasu i może okazać się nieco zniechęcające, jeśli oprócz prac na działce masz mnóstwo innych zajęć.

Na szczęście istnieją sposoby na to, jak wpisać uprawę w napięty kalendarz, a my przygotowaliśmy dla ciebie wiele sprytnych wskazówek, które pomogą ci wykonać najważniejsze czynności tak skutecznie, jak to tylko możliwe. Może wystarczy ci nawet czasu na zaplanowanie wydłużenia okresu produktywności działki na jesień i zimę? Podążaj za naszymi radami i zerkaj na zegarek, a wszystko się uda...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Polska Maj-Czerwiec 2017