Logo
Logo

Mały ogród rodzinny może być pięknym miejscem

Zainspiruj się małym, ale pięknym przydomowym ogrodem projektanta z Chelsea.

Gdy Matt Keightley, projektant z Chelsea Flower Show, wraz ze swoją żoną Kate kupili zacieniony ogród wielkości 8x8 m, od razu wiedzieli, że chcą nie tylko mieć teren do wypoczynku, lecz także wygospodarować w nim miejsce do zabawy dla córeczki Poppy.

Matt stworzył nagrodzony ogród dla organizacji charytatywnej księcia Harry’ego podczas Chelsea Flower Show. Wykorzystał swoje zdolności również podczas zakładania własnego ogrodu. Naszkicował projekt, zaczynając od istniejącego już w ogrodzie elementu – szopy. Zależało mu na prostocie w wyglądzie ogrodu i kolorystyce, pozwolił sobie tylko na dwa droższe elementy: prowadzone w szpalerze graby wysokości 2,5 m, które od razu zapewniły prywatność od najbardziej odsłoniętej strony, oraz by wykorzystać każdy centymetr działki – wykonane na wymiar ławki i szafki przy grillu.

Różnicując poziomy ogrodu oraz wprowadzając techniki sprawiające, że ogród wygląda na większy niż w rzeczywistości, Matt stworzył kipiący roślinnością, rodzinny ogród. Zobacz jego projektanckie sztuczki...

Pełen tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Polska Maj-Czerwiec 2017

kategoria-gardeners_world_archiwum
NAJNOWSZE TREŚCI