Logo
Logo

Jak w 5 krokach zrobić pułapkę na osy z plastikowej butelki? Tani i prosty patent na osy!

Chcesz pozbyć się dokuczliwych os i szerszeni z Twojego ogrodu? Odkryj skuteczny sposób w 5 prostych krokach! Sprawdź nasz poradnik i ciesz się spokojem w ogrodzie i dowiesz się, jak przerobić plastikową butelkę na zabójczą pułapkę!

Spis treści
Jak pozbyć się os domowym sposobem? Jak zrobić pułapkę na osy z butelki? Co wlać do pułapki na osy?

Sposób na osy i szerszenie. Jak się pozbyć raz a dobrze?

Pułapki na osy to jedno z najbardziej ekologicznych i skutecznych rozwiązań, by pozbyć się tych dokuczliwych insektów. Dzięki nim możemy uniknąć stosowania chemicznych środków owadobójczych, które mogą być szkodliwe nie tylko dla os, ale także dla innych pożytecznych owadów oraz środowiska.

Wielką zaletą domowych pułapek na osy jest ich prostota wykonania oraz dostępność składników. Często wystarczy plastikowa butelka i słodki płyn, by przyciągnąć i złapać osy. Co więcej, pułapki te są wielokrotnego użytku – wystarczy regularnie je opróżniać i uzupełniać przynętę.

Lovely Garden / YouTube


Pozbądź się os w 5 krokach! Oto jak w krok po kroku zrobić pułapkę z butelki!

Osy mogą być nie tylko dokuczliwe, ale także niebezpieczne dla osób uczulonych. Jeśli chcesz pozbyć się tych nieproszonych gości z Twojego ogrodu, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Oto jak krok po kroku zrobić skuteczną pułapkę na osy z plastikowej butelki. To proste, tanie i ekologiczne rozwiązanie na pozbycie się os z Twojego ogrodu!

  1. Przygotuj materiały: Potrzebujesz pustej plastikowej butelki, nożyczek oraz przynęty (np. słodkiego soku).
  2. Odetnij górną część butelki: Używając nożyczek, odetnij górną część butelki tuż poniżej miejsca, gdzie zaczyna się zwężać.
  3. Umieść przynętę: Wlej do dolnej części butelki słodki sok, syrop lub piwo. Osy uwielbiają słodkości, więc przyciągnie to je do pułapki.
  4. Umieść odciętą część butelki do góry dnem: Włóż odciętą górną część butelki do dolnej części tak, aby wylot butelki był skierowany do środka. Osy wlatując do środka, będą miały trudności z wydostaniem się na zewnątrz.
  5. Umieść pułapkę w strategicznym miejscu: Najlepiej w miejscu, gdzie zauważyłeś najwięcej os. Najlepiej umieszczać je z dala od miejsc, w których spędzamy czas, np. tarasu czy miejsca do grillowania. Dzięki temu zredukujemy ryzyko nieprzyjemnych spotkań z tymi owadami. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać pułapkę i usuwać złapane osy. 

Jeśli zauważysz, że osy nadal stanowią problem, mimo stosowania pułapek, warto rozważyć poszukiwanie gniazda i podjęcie działań mających na celu jego usunięcie. Pamiętaj jednak, że usuwanie gniazda os może być niebezpieczne, dlatego w wielu przypadkach warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.


Tekst: ZO, zdjęcie tytułowe: PLG / Depositphotos

Autor
Jak w 5 krokach zrobić pułapkę na osy z plastikowej butelki? Tani i prosty patent na osy!
Jak w 5 krokach zrobić pułapkę na osy z plastikowej butelki? Tani i prosty patent na osy!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

30-08-2023 06:35

Komentarz dodany przez Artur: A czy autor tego niby odkrycia jest takim ignorantem że niewie o tym że osy są pożytecznymi owadami

30-08-2023 06:30

Komentarz dodany przez Pszczelarz: Tego kto to napisał to powinni zamknąć za pośrednie zabijanie pszczół. Wszystko jest potrzebne w naturze, tylko nie człowiek. Jeżeli ktoś musi zrobić pułapkę niech do niej naleje pól piwa, pozbędzie się na pewno much muchowek, os i szerszeni ...

29-08-2023 07:59

Komentarz dodany przez Stan: Autor tego poradnika jest chyba mało świadomy skutków takich ,,płytkich,, porad

28-08-2023 12:31

Komentarz dodany przez Ateista: Osy są pożyteczne nie wolno ich zabijać bez sensu sami wyginięcie matoły.W Niemczech są pod ochroną.

28-08-2023 09:22

Komentarz dodany przez Jarek: To jest też Polaka na pszczoły.

Pokaż wszystkie komentarze
kategoria-dom_i_balkon_porady_domowe
NAJNOWSZE TREŚCI