Logo
Logo
21
Do góry
Artykuł na: 2-3 minuty

FILM: 6 pysznych przepisów na dania z warzyw

Kampania "Moc Polskich Warzyw" przedstawia serię filmów kulinarnych, wśród których zaprezentowano proste przepisy na dania z polskich warzyw oraz ciekawostki dotyczące ich wartości odżywczych i zdrowotnych.

Dowiedz się jak przygotować pasztet z cukinii, faszerowany bakłażan, leczo, faszerowane pieczarki oraz sprawdź, które polskie warzywa poleca się na przygotowanie pieczonych zakąsek oraz przetworów.

 
Z artykułu dowiesz się jak przygotować:
  • Pasztet z cukinii
  • Faszerowany bakłażan
  • Leczo z kiełbaską
  • Faszerowane pieczarki
  • Pieczone warzywa
  • Przetwory z warzyw

W ramach kampanii "Moc Polskich Warzyw" opublikowano serię filmów z przepisami na szybkie i pyszne dania. Występują w nich kucharze oraz ich goście, którzy opowiadają o polskich warzywach oraz podają wiele ciekawostek dotyczących uprawy, wartości zdrowotnych i sposobu ich przygotowywania.

Obejrzyj filmy i poznaj proste przepisy na dania z polskich warzyw

Przepis na pasztet z cukinii

Przepis na faszerowany bakłażan

Przepis na leczo

Przepis na faszerowane pieczarki

Przepis na pieczone warzywa

Przepis na przetwory z warzyw do słoików

(Filmy realizowane w ramach kampanii można również obejrzeć na kanale "Moc Polskich Warzyw" w serwisie YouTube.)

Logo - Kampania MOC POLSKICH WARZYW

"Moc Polskich Warzyw" to kampania sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, która powstała z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. Obok ZPPRP, które koordynuje program, udział w kampanii biorą: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, Stowarzyszenie Malinowy Król, Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych oraz Stowarzyszenie Czosnek Galicyjski.

Więcej o kampanii znajdziesz TUTAJ


Komentarze

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu