Logo
Logo

Dzwonki wietrzne DIY z pelargonią: Ożyw swój balkon dźwiękiem i kolorem!

Szukasz sposobu na ożywienie swojego balkonu lub ogrodu? Stwórz ten uroczy i funkcjonalny wiszący kosz na pelargonie z dzwonkami wietrznymi DIY! Połączenie kaskadowych kwiatów z delikatnym dźwiękiem dzwoneczków z pewnością zachwyci wszystkich, którzy je zobaczą.

Ten projekt jest nie tylko efektowny, ale również prosty do wykonania. Wystarczy kilka podstawowych materiałów, takich jak pelargonie, gliniane doniczki, farby akrylowe, sznurek i koraliki. W kilku prostych krokach możesz stworzyć wyjątkową dekorację, która doda uroku Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Dzwonek wietrzny DIY z pelargonią

Nie trzeba ograniczać się do skrzynek balkonowych i donic. Pelargonie wyglądają również fantastycznie w wiszących koszach i innych podwieszanych pojemnikach. Te bujne, letnie kwiaty prezentują się jeszcze lepiej we własnoręcznie zrobionych, wiszących osłonkach. Ta efektowna, wisząca dekoracja to połączenie kosza na pelargonie z dzwonkiem wietrznym. Kompozycja jest szybka i prosta do wykonania. 

Dzwonek wietrzny DIY z pelargonią - materiały
Fot. Moja Pelargonia, Pelargonium for Europe
Do wykonania tej wiszącej dekoracji potrzebne są: pelargonia oraz jedna duża i trzy małe, gliniane doniczki, farby akrylowe, pędzle, sznurek, duże, drewniane koraliki i mniejsze, płaskie koraliki, dostępne w sklepach z artykułami rzemieślniczymi.
Dzwonek wietrzny DIY z pelargonią - krok 1
Fot. Moja Pelargonia, Pelargonium for Europe
Krok 1: Starannie oczyść gliniane doniczki i pomaluj je farbami akrylowymi według uznania. Pozostaw do wyschnięcia.
Dzwonek wietrzny DIY z pelargonią - krok 2
Fot. Moja Pelargonia, Pelargonium for Europe
Krok 2: Owiń doniczkę kilka razy ciasno sznurkiem wokół górnej krawędzi i przywiąż do niego sznurki do zawieszenia. Z wnętrza dużej, glinianej donicy przewlecz długi kawałek sznurka przez otwór na dnie i przymocuj go nad otworem za pomocą płaskiego koralika jako korka. Koralik musi być większy niż otwór, aby sznurek się nie prześlizgnął, a dzwonek wisiał stabilnie. Następnie przymocuj trzy mniejsze doniczki do góry dnem do sznurka jak dzwonki i użyj więcej koralików jako korków. Włóż duży, drewniany koralik między każdą z doniczek jako "dzwonek" (jak na zdjęciu). Zadbaj, żeby odległość między koralikami była taka, żeby każdy z nich podczas wiatru delikatnie uderzał o krawędź doniczki i wydawał dźwięk.
Dzwonek wietrzny DIY z pelargonią - krok 3
Fot. Moja Pelargonia, Pelargonium for Europe
Krok 3: Na koniec posadź kwitnącą pelargonię w górnej doniczce i powieś dekorację DIY w słonecznym miejscu w ogrodzie lub na balkonie.

Zdjęcie tytułowe: Moja Pelargonia, Pelargonium for Europe

Autor
Dzwonki wietrzne DIY z pelargonią: Ożyw swój balkon dźwiękiem i kolorem!
Dzwonki wietrzne DIY z pelargonią: Ożyw swój balkon dźwiękiem i kolorem!
Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis/ P. van der Haak Handelskwekerij, Geranien Endisch, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspirujące pomysły na dekoracje z pelargonii.

Tagi
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl