Logo
Logo
45
Do góry

Osłonki malowane lakierem do paznokci DIY

Dzięki lakierowi do paznokci proste, białe osłonki na doniczki można przeobrazić w jedyne w swoim rodzaju przedmioty, w których pelargonie lub inne rośliny balkonowe będą w centrum uwagi. Zobacz, jak łatwo i szybko możesz je zrobić!

 

Do zrobienia osłonek malowanych lakierem do paznokci potrzebujesz:

  • białych osłonek na doniczki
  • lakierów do paznokci w różnych kolorach
  • drewnianego patyczka do mieszania
  • dużej miski z wodą
  • sadzonek pelargonii
osłonki malowane lakierem do paznokci krok 1
osłonki malowane lakierem do paznokcji krok 2
osłonki malowane lakierem do paznokci krok 3

Krok 3

Szybko obróć całą osłonkę w wodzie z wymieszanymi lakierami, aż cała jej powierzchnia będzie ozdobiona. Następnie osusz osłonkę i poczekaj aż wyschnie. Wstaw do osłonek doniczki z pelargoniami i ustaw je w słonecznym, ciepłym miejscu.

Ponieważ nie uzyskasz dwóch identycznych osłonek, możesz osiągnąć ciekawe efekty, umieszczając kilka pomalowanych osłonek obok siebie.

Źródło: Pelargonium for Europe, kampania EU Europe in Bloom


Komentarze

Powiązane artykuły
Pokaż więcej (11)
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Tydzień 16, Sentencja nr:6
Czas zainteresować się ozdobnymi roślinami jednorocznymi: na miejsce stałe siejemy rośliny odporne na chłód, a w szklarni rośliny wrażliwe (petunia, niecierpek).
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Tydzień 16, Sentencja nr:5
Możemy dzielić i przesadzać byliny rabatowe, których okres kwitnienia przypada na lato i jesień (funkie, rojniki, rozchodniki).
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Tydzień 16, Sentencja nr:4
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Tydzień 16, Sentencja nr:2
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Tydzień 16, Sentencja nr:1
Usuwamy pędy róż uszkodzone podczas zimy. Oprócz tego skracamy o 1/3 stare pędy, a u odmian wielkokwiatowych usuwamy także pędy słabe i rosnące w niewłaściwym kierunku.
 
Twoja strona ogrodu