Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
16
Do góry

10+ pomysłów na piknik w ogrodzie

Spędzenie czasu na łonie natury do doskonały sposób na odzyskanie energii w czasie weekendu lub po całym dniu pracy. Piknik można zaaranżować za miastem, na działce, we własnym ogrodzie czy nawet na balkonie. Zainspiruj się naszymi pomysłami i zobacz, jak najlepiej przygotować się na piknik w ogrodzie!

 

Przygotowania do pikniku zacznij od wyboru koca, na którym usiądziecie i ułożysz cały ekwipunek. Ostatnio najmodniejsze są koce i maty wykonane z naturalnych materiałów i wykończone frędzlami. Żeby wszystkim było wygodnie i w czasie pikniku można było wygodnie wypocząć, nie zapomnij też o miękkich poduszkach; mogą być kolorowe – będą świetnie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach. Ale jeśli wolisz wtopić się w otaczający krajobraz, wybierz poduszki w kolorze beżowym lub brązowym.

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Szykując się do pikniku pamiętaj o tym, że to czas relaksu. Dlatego wybieraj lekkie przedmioty. Sięgaj po drewniane sztućce, papierowe talerzyki lub naczynia wykonane z drewna bambusowego. Nie zapomnij naczyniach zamykanych lub przykrywanych pokrywką; do niech nie wejdą mrówki i nie przylecą osy.

Odrobina elegancji 

Kto powiedział, że piknik nie może być elegancki? Zaskocz wszystkich piękną oprawą posiłku w otoczeniu natury, podając deser na eleganckich, kolorowych lub złotych tacach czy paterach. Owoce możesz ozdobić świeżymi kwiatami – będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie! Kwiaty ułóż obok nakryć lub wstaw do szerokiego naczynia, tak aby nie przewrócił go podmuch wiatru.

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Podawaj potrawy na dużych tacach, tak aby uniknąć bałaganu na kocu i ułatwić sobie sprzątniecie po nim. Jeśli lubisz szkło, wybieraj przedmioty z nietłukącego się materiału lub umieszczone w plecionych osłonkach.

Kosze piknikowe 

Talerze, sztućce, kubki, jedzenie, napoje... Aby zorganizować udany piknik potrzebujesz wielu rzeczy. Najłatwiej przetransportować wszystko w jednym, stylowym koszu piknikowym. Zwróć uwagę, że niektóre modele sprzedawane są w komplecie z akcesoriami! Gotowy na wycieczkę kosz z naczyniami i sztućcami wygląda uroczo i sprawia, że bycie eko jest jeszcze łatwiejsze!

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Stwórz podczas pikniku wakacyjny nastrój wybierając dodatki kolorowe lub ozdobione egzotycznymi motywami.

Klimatyczne oświetlenie 

Jeżeli wiesz, że piknik będzie trwał jeszcze po zmroku, nie zapomnij o latarenkach, lam pionach lub świecących girlandach, np. z lampek ledowych. Wieczorem stworzą romantyczny klimat, a w ciągu dnia będę dodatkową dekoracją i wspaniale zaprezentują się zdjęciach!

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Piknik w wersji mini można urządzić w 5 minut, pakując przedmioty do płóciennej torby lub układając potrawy na kolorowej tacy albo drewnianej desce.

 Źródło: Westwing

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (2)

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 24, Sentencja nr:5
Tydzień 24, Sentencja nr:5
Prężnie usuwamy chwasty wyrywając je dokładnie z korzeniami. W drugim roku od założenia trawnika, można zastosować oprysk herbicydem aby oczyścić go z chwastów.
Tydzień 24, Sentencja nr:4
Tydzień 24, Sentencja nr:4
Kwiatom balkonowym może być bardzo gorąco, zwłaszcza gdy okna wychodzą na południowy zachód dlatego przestawmy je jeśli możemy. 
Tydzień 24, Sentencja nr:3
Tydzień 24, Sentencja nr:3
Rośliny domowe należy regularnie podlewać. Bardzo ważne jest także zasilanie roślin roztworem nawozu wieloskładnikowego.
Tydzień 24, Sentencja nr:2
Tydzień 24, Sentencja nr:2
Około miesiąc po posadzeniu do skrzynek kwiatów jednorocznych należy rozpocząć ich nawożenie (aksamitki, pelargonie, surfinie). Nie można także zapomnieć o ich systematycznym podlewaniu.
Tydzień 24, Sentencja nr:1
Tydzień 24, Sentencja nr:1
Rośliny wrażliwe na zimno można teraz wystawić na taras lub balkon (agawy, cytrusy, palmy, oleandry, itd). Rośliny trzeba chronić przed ostrym słońcem i podlewać jedynie rano lub wieczorem.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!