Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
16
Do góry

10+ pomysłów na piknik w ogrodzie

Spędzenie czasu na łonie natury do doskonały sposób na odzyskanie energii w czasie weekendu lub po całym dniu pracy. Piknik można zaaranżować za miastem, na działce, we własnym ogrodzie czy nawet na balkonie. Zainspiruj się naszymi pomysłami i zobacz, jak najlepiej przygotować się na piknik w ogrodzie!

Przygotowania do pikniku zacznij od wyboru koca, na którym usiądziecie i ułożysz cały ekwipunek. Ostatnio najmodniejsze są koce i maty wykonane z naturalnych materiałów i wykończone frędzlami. Żeby wszystkim było wygodnie i w czasie pikniku można było wygodnie wypocząć, nie zapomnij też o miękkich poduszkach; mogą być kolorowe – będą świetnie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach. Ale jeśli wolisz wtopić się w otaczający krajobraz, wybierz poduszki w kolorze beżowym lub brązowym.

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Szykując się do pikniku pamiętaj o tym, że to czas relaksu. Dlatego wybieraj lekkie przedmioty. Sięgaj po drewniane sztućce, papierowe talerzyki lub naczynia wykonane z drewna bambusowego. Nie zapomnij naczyniach zamykanych lub przykrywanych pokrywką; do niech nie wejdą mrówki i nie przylecą osy.

Odrobina elegancji 

Kto powiedział, że piknik nie może być elegancki? Zaskocz wszystkich piękną oprawą posiłku w otoczeniu natury, podając deser na eleganckich, kolorowych lub złotych tacach czy paterach. Owoce możesz ozdobić świeżymi kwiatami – będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie! Kwiaty ułóż obok nakryć lub wstaw do szerokiego naczynia, tak aby nie przewrócił go podmuch wiatru.

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Podawaj potrawy na dużych tacach, tak aby uniknąć bałaganu na kocu i ułatwić sobie sprzątniecie po nim. Jeśli lubisz szkło, wybieraj przedmioty z nietłukącego się materiału lub umieszczone w plecionych osłonkach.

Kosze piknikowe 

Talerze, sztućce, kubki, jedzenie, napoje... Aby zorganizować udany piknik potrzebujesz wielu rzeczy. Najłatwiej przetransportować wszystko w jednym, stylowym koszu piknikowym. Zwróć uwagę, że niektóre modele sprzedawane są w komplecie z akcesoriami! Gotowy na wycieczkę kosz z naczyniami i sztućcami wygląda uroczo i sprawia, że bycie eko jest jeszcze łatwiejsze!

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Stwórz podczas pikniku wakacyjny nastrój wybierając dodatki kolorowe lub ozdobione egzotycznymi motywami.

Klimatyczne oświetlenie 

Jeżeli wiesz, że piknik będzie trwał jeszcze po zmroku, nie zapomnij o latarenkach, lam pionach lub świecących girlandach, np. z lampek ledowych. Wieczorem stworzą romantyczny klimat, a w ciągu dnia będę dodatkową dekoracją i wspaniale zaprezentują się zdjęciach!

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Piknik w wersji mini można urządzić w 5 minut, pakując przedmioty do płóciennej torby lub układając potrawy na kolorowej tacy albo drewnianej desce.

 Źródło: Westwing


Komentarze

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Nowe treści
Aktualności
Nowe rośliny
CEBULOVE
Na czasie
CEBULOVE
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 40, Sentencja nr:7
Tydzień 40, Sentencja nr:7
Nie stosujmy już nawozów azotowych, gdyż przedłużają one okres wegetacji drzew i krzewów, co może stać się przyczyną ich przemarznięcia.
Tydzień 40, Sentencja nr:6
Tydzień 40, Sentencja nr:6
Porażone chorobami lub pleśnią resztki owoców, pędy drzew i krzewów usuwamy po czym palimy. Nie wyrzucamy ich na kompost, gdyż mogą być źródłem chorób roślin.
Tydzień 40, Sentencja nr:5
Tydzień 40, Sentencja nr:5
Możemy jeszcze sadzić rośliny cebulowe kwitnące wiosną (krokusy, tulipany, narcyzy, hiacynty itp.). Jest to ostateczny termin ich sadzenia przed zimą.
Tydzień 40, Sentencja nr:4
Tydzień 40, Sentencja nr:4
Wykopmy z ogrodu rośliny niezimujące w gruncie, np. dalie i begonie. Część nadziemną wykopanych roślin należy usunąć, zaś podziemną – lekko przesuszyć, dokładnie oczyścić i przechowywać zimą w suchym i przewiewnym pomieszczeniu, w temperaturze 5-10°C.
Tydzień 40, Sentencja nr:1
Tydzień 40, Sentencja nr:1
Przenieśmy do domu kwiaty, które do tej pory zdobiły taras lub balkon (najlepiej zrobić to przed sezonem grzewczym, aby różnica temperatury nie była dla roślin zbyt duża). Przeniesione rośliny należy mniej podlewać i zaprzestać ich nawożenia.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu