Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
16
Okazje

10+ pomysłów na piknik w ogrodzie

Spędzenie czasu na łonie natury do doskonały sposób na odzyskanie energii w czasie weekendu lub po całym dniu pracy. Piknik można zaaranżować za miastem, na działce, we własnym ogrodzie czy nawet na balkonie. Zainspiruj się naszymi pomysłami i zobacz, jak najlepiej przygotować się na piknik w ogrodzie!

 

Przygotowania do pikniku zacznij od wyboru koca, na którym usiądziecie i ułożysz cały ekwipunek. Ostatnio najmodniejsze są koce i maty wykonane z naturalnych materiałów i wykończone frędzlami. Żeby wszystkim było wygodnie i w czasie pikniku można było wygodnie wypocząć, nie zapomnij też o miękkich poduszkach; mogą być kolorowe – będą świetnie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach. Ale jeśli wolisz wtopić się w otaczający krajobraz, wybierz poduszki w kolorze beżowym lub brązowym.

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Szykując się do pikniku pamiętaj o tym, że to czas relaksu. Dlatego wybieraj lekkie przedmioty. Sięgaj po drewniane sztućce, papierowe talerzyki lub naczynia wykonane z drewna bambusowego. Nie zapomnij naczyniach zamykanych lub przykrywanych pokrywką; do niech nie wejdą mrówki i nie przylecą osy.

Odrobina elegancji 

Kto powiedział, że piknik nie może być elegancki? Zaskocz wszystkich piękną oprawą posiłku w otoczeniu natury, podając deser na eleganckich, kolorowych lub złotych tacach czy paterach. Owoce możesz ozdobić świeżymi kwiatami – będą wyglądały jeszcze bardziej apetycznie! Kwiaty ułóż obok nakryć lub wstaw do szerokiego naczynia, tak aby nie przewrócił go podmuch wiatru.

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Podawaj potrawy na dużych tacach, tak aby uniknąć bałaganu na kocu i ułatwić sobie sprzątniecie po nim. Jeśli lubisz szkło, wybieraj przedmioty z nietłukącego się materiału lub umieszczone w plecionych osłonkach.

Kosze piknikowe 

Talerze, sztućce, kubki, jedzenie, napoje... Aby zorganizować udany piknik potrzebujesz wielu rzeczy. Najłatwiej przetransportować wszystko w jednym, stylowym koszu piknikowym. Zwróć uwagę, że niektóre modele sprzedawane są w komplecie z akcesoriami! Gotowy na wycieczkę kosz z naczyniami i sztućcami wygląda uroczo i sprawia, że bycie eko jest jeszcze łatwiejsze!

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Stwórz podczas pikniku wakacyjny nastrój wybierając dodatki kolorowe lub ozdobione egzotycznymi motywami.

Klimatyczne oświetlenie 

Jeżeli wiesz, że piknik będzie trwał jeszcze po zmroku, nie zapomnij o latarenkach, lam pionach lub świecących girlandach, np. z lampek ledowych. Wieczorem stworzą romantyczny klimat, a w ciągu dnia będę dodatkową dekoracją i wspaniale zaprezentują się zdjęciach!

piknik w ogrodzie fot. Westwing

Fot. Westwing

Piknik w wersji mini można urządzić w 5 minut, pakując przedmioty do płóciennej torby lub układając potrawy na kolorowej tacy albo drewnianej desce.

 Źródło: Westwing

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Tydzień 38, Sentencja nr:7
Systematycznie sprawdzamy nasze rośliny na obecność chorób – przede wszystkim chorób grzybowych. Usuwamy porażone gałęzie i utylizujmy je zaraz po wycięciu.
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Tydzień 38, Sentencja nr:5
Na balkonie i tarasie w puste miejsca dosadzamy rośliny sezonowe, kwitnące jesienią, np. chryzantemy, wrzosy i jesienne wrzośce.
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Tydzień 38, Sentencja nr:3
Systematycznie zbieramy warzywa ciepłolubne, do których należą np. dynia, ogórki, papryka czy pomidory.
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Tydzień 38, Sentencja nr:2
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 38, Sentencja nr:1
Tydzień 38, Sentencja nr:1
W połowie września możemy rozpocząć sadzenie roślin cebulowych (wybierajmy cebule duże i zdrowe). Głębokość sadzenia powinna być równa 2-3-krotnej wysokości cebul (na glebie piaszczystej cebule sadzimy nieco głębiej). Miejsce sadzenia cebul warto okryć na zimę korą lub słomianymi matami.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu