Logo
Logo

Wieszamy w domu obrazy dla miłośników ogrodów

Malownicze i nastrojowe obrazy, które prezentują nasze ulubione gatunki kwiatów lub bliskie naszemu sercu pejzaże, nie tylko urozmaicą nasz dom. Staną się także przedłużeniem przyrody, która do tej pory gościła tylko w naszym ogrodzie.

Matka Natura potrzebuje dużo czasu bo zamienić skrawek ziemi w zielony zakątek. Żaden proces nie odbywa się z dnia na dzień. Posiana trawa wzejdzie dopiero wtedy, gdy poczuje odpowiedni moment, a zasadzone jesienią cebulki kwiatów będą cieszyć nasze oczy następnego lata. Natomiast w świecie aranżacji wnętrz istnieją rozwiązania, które dają nam natychmiastowe rezultaty i znakomitym przykładem są obrazy drukowane na płótnie. Dzięki nim odświeżymy wystrój dosłownie w mgnieniu oka, a zachwycające wzory będą cieszyć nasze oczy przez cały rok.

Żyjemy w klimacie umiarkowanym, który choć ma wiele plusów, sprawia, że musimy się także borykać z długą i niejednokrotnie mroźną zimą. Wówczas cała przyroda zamiera, popada w letarg, a my na kilka miesięcy całkowicie zapominamy o ogrodzie, który na co dzień przynosi nam tak wiele radości. Natury jednak nie zmienimy, ale możemy zrobić coś, by o każdej porze roku i przy każdej pogodzie otaczała nas zachwycająca przyroda w pełnym rozkwicie. Jak to zrobić? Będą nam potrzebne efektowne obrazy. A co się na nich znajdzie? Wszystko, czego tylko nasza dusza zapragnie!

obraz z kwiatem

Obrazy w pełnym rozkwicie

Florystyczne motywy dekoracyjne to sprawdzony przepis na udaną aranżację wnętrza, którą doceni nie tylko prawdziwy ogrodnik. Wcale nie musimy przeprowadzać gruntownej metamorfozy, żeby odświeżyć nasz dotychczasowy wystrój. Jeśli znajdziemy kilka przykuwających oko akcentów, w zupełności nam one wystarczą, by cieszyć się nowym wyglądem naszego salonu, przedpokoju czy sypialni. Najszybszym rozwiązaniem są drukowane na płótnie obrazy. Natura, która do tej pory znajdowała się poza murami naszego domu, dzięki nim zagości także we wnętrzu. Zastanówmy się, jakie gatunki najbardziej lubimy i wizerunki takich właśnie kwiatów umieśćmy w naszych pokojach. Możliwości jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja. Możemy sięgnąć po nastrojowe róże, kolorowe tulipany, które ożywią przestrzeń, wiosenne magnolie, puchate dmuchawce czy egzotyczne orchidee w zaskakujących odcieniach. Dzięki temu, że obrazy są odporne na wilgoć, a nawet bezpośredni kontakt z wodą, możemy je zawiesić w kuchni, a nawet w łazience. Tutaj doskonale będzie się prezentować na przykład kwiat lotosu. W sklepach znajdziemy tak wiele florystycznych wzorów, że z pewnością każdy znajdzie to, czego szuka.

Krajobraz jak malowany

Co jeszcze mogą przedstawiać obrazy? Kwiaty to zaledwie kropla w morzu naszych propozycji. Jeśli kochamy spędzać czas na świeżym powietrzu i podziwiać piękno przyrody, doskonałym rozwiązaniem będą zapierające dech w piersiach krajobrazy. Tutaj, podobnie jak w przypadku floralnych wzorów, mamy multum opcji do wyboru. Wszystko zależy od tego, jakie pejzaże są nam najbliższe. W pierwszej kolejności warto zainspirować się rodzimym otoczeniem. Przedstawienie wzburzonego Bałtyku lub malowniczy zachód słońca na wybrzeżu, strome zbocza Tatr lub bajkowe Morskie Oko, polna łąka usiana makami i chabrami, leśny zakątek, a może Kraina Wielkich Jezior, czyli spektakularne Mazury? W sytuacji, gdy w naszym domu panuje rustykalna estetyka, świetnym rozwiązaniem będą także wiejskie obrazy. Natura w postaci złotych łanów zbóż lub żółtych pól rzepaku nie tylko rozpromieni nasze wnętrze, ale stanie się także miłym dla oka akcentem dekoracyjnym. A jeśli chcemy odmiany? Zamiast rodzimego pejzażu możemy wybrać egzotyczne krajobrazy: dziką dżunglę, palmy porastające złotą plażę na Karaibach lub wielki wodospad w Amazonii.

obraz do pokoju dziecka
Obrazy Myloview

Dekoracja o silnych korzeniach

Na sam koniec zostawiliśmy obrazy drukowane na płótnie o zupełnie wyjątkowej formie. Są to kompozycje, które składają się z kilku części. Do wyboru mamy zarówno dyptyki, tryptyki, jak i poliptyki – wszystko zależy od metrażu, jakim dysponujemy. Im większy jest pokój, który dekorujemy, tym większa ilość płócien może się znaleźć w naszym domu. W takim wydaniu doskonale będą się prezentować drzewa – malownicze, brzozowe zagajniki, gęste świerkowe lasy i nastrojowe wierzby rosnące wzdłuż wiejskich dróg. Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając taką ozdobę, jest konkretna pora roku, jaka będzie utrwalona na obrazie. Zupełnie inny efekt osiągniemy, gdy zawiesimy wiosenny pejzaż, a inny, gdy postawimy na jesienny widok. Aby stworzyć jak najlepiej prezentującą się aranżację, zdecydujmy się na taki obraz, który stworzy harmonijną całość z naszym dotychczasowym wystrojem. Jeśli skrywamy w sobie duszę artysty, z pewnością spodobają nam się wizerunki drzew, które przypominają namalowane na płótnie arcydzieła. Wzór imitujący akwarelę lub malarstwo olejne stanie się unikalną dekoracją, która całkowicie zmieni nasze wnętrze.

Źródło: myloview.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Twoja strona ogrodu