Logo
Logo
Do góry

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016 - już wkrótce!

24. Międzynarodowa Wystawa odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 r. w Expo XXI w Warszawie. Na największych targach roślin w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej zostaną zaprezentowane rośliny ogrodowe - ozdobne i owocowe, a także po raz pierwszy - kwiaty cięte i doniczkowe.

Rośliny i nie tylko

Jak zawsze w Warszawie liczyć można na najbogatszą ofertę roślin szkółkarskich drzew, krzewów iglastych i liściastych, bylin, róż, pnączy, traw ozdobnych, a także drzewek choinkowych i roślin owocowych. Rośliny do dekoracji wnętrz pojawią się dzięki dołączeniu do wystawy nowego sektora pod nazwą Flower Expo Polska, we współpracy z holenderski m partnerem - BureauSierteelt.nl

Najliczniejszą grupą wystawców będzie reprezentacja szkółek ze Związku Szkółkarzy Polskich. Zobaczymy ponadto ofertę polskich niestowarzyszonych szkółek z całego kraju oraz firm z Holandii, Francji, Belgii, Niemiec, Danii.

Oprócz roślin na Wystawie zaprezentowane zostaną rozwiązania techniczne, maszyny i akcesoria dla szkółkarzy, ogrodników, wykonawców zieleni oraz posiadaczy prywatnych ogrodów. Na stoiskach wystawców będzie można obejrzeć sprzęt wykorzystywany w produkcji ogrodniczej, utrzymania terenów zieleni - np. do pielęgnacji trawników, sadzenia czy formowania roślin, systemy nawodnień, jak również nawozy i środki ochrony i pielęgnacji roślin.

W dziale wyposażenia ogrodowego pojawi się mała architektura, materiały na nawierzchnie, dekoracje oraz meble ogrodowe. Wydawnictwa zaoferują bogaty wybór poradników, książek i specjalistycznych publikacji z branży ogrodniczej.

Zieleń to życie 2016

3 dni pokazów, szkoleń i warsztatów

Pierwsze dwa dni (1-2 września) skierowane są profesjonalistów - projektantów, architektów krajobrazu, producentów roślin, inwestorów, dystrybutorów i kupców, właścicieli centrów ogrodniczych, zarządzających zielenią publiczną, florystów i dekoratorów.

Bogaty program seminariów, konferencji, prelekcji i warsztatów został zaplanowany tak, aby umożliwić branżowym gościom pozyskanie wiedzy, nowych informacji i inspiracji. Wyjątkowym wydarzeniem będzie jedyny w Polsce prestiżowy Konkurs Roślin Nowości, promujący najcenniejsze odmiany roślin.

Trzeci dzień Wystawy (sobota, 3 września) otwarty będzie dla szerokiego grona publiczności, miłośników ogrodów, a także po raz pierwszy kwiatów do wystroju wnętrz. Odwiedzający skorzystają z bezpłatnych porad, prezentacji, wykładów oraz pokazów.

Tegoroczne hasło Wystawy brzmi OGRÓD PIERWSZA KLASA!
Organizatorzy chcą w tym roku zwrócić uwagę na jakość i specjalistyczną wiedzę, którą dzielą się wystawcy, a także zaproszeni eksperci z Polski i zagranicy.

 

Więcej informacji

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu