Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
3
Okazje

Akcesoria do nawadniania | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Upalne lata i coraz dłuższe okresy suszy sprawiają, że rośliny często nie mają zapewnionej odpowiedniej ilości wody. Skutkuje to pogorszeniem stanu roślin i wyglądu całego ogrodu, dlatego właściciele ogrodów coraz chętniej kupują akcesoria do nawadniania, które pozwalają w szybki i skuteczny sposób dostarczyć roślinom wody.

 

Najpopularniejsze akcesoria do nawadniania

Zdecydowanie największą popularnością wśród akcesoriów ogrodowych cieszą się węże ogrodowe oraz konewki, które stanowią podstawowe wyposażenie. Uzupełnienie węża ogrodowego o odpowiedni pistolet znacznie zwiększa jego zasięg oraz pozwala na wszechstronne wykorzystanie węża poprzez uzyskanie różnych strumieni wody.

Rodzaje akcesoriów do nawadniania i ich przeznaczanie

  • Konewka to podstawowe wyposażenie każdego ogrodnika. Pozwala na punktowe podlewanie wybranych roślin, co ma szczególne znaczenie, gdy w ogrodzie są gatunki o różnych potrzebach. Wybrane rośliny można podlać obficie bez ryzyka nadmiernego podlania ich mniej wymagającego „towarzystwa”. Zobacz pełną ofertę konewek w naszym sklepie

  • Węże ogrodowe doskonale sprawdzają się do podlewania większych obszarów i niwelują konieczność dźwigania konewki. Dzięki odpowiedniemu pistoletowi mogą mieć bardzo duży zasięg oraz oferować różnorodne rodzaje strumienia wody. Zobacz pełną ofertę konewek w naszym sklepie

  • Zraszacze są szczególnie przydatne w dużych ogrodach, a ze względu na montaż bezpośrednio przy glebie i znaczny zasięg efektywnie dostarczają wodę roślinom. Zobacz pełną ofertę konewek w naszym sklepie

Dlaczego konieczne jest nawadnianie ogrodu i odpowiednie do tego akcesoria?

Coraz częstsze susze powodują, że nawadnianie ogrodu jest niezbędne, gdyż wody z opadów jest często zbyt mało, aby zapewnić prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Dotyczy to szczególnie roślin, które lubią dużą ilość wody i najkorzystniejsze są dla nich wilgotne oraz półwilgotne stanowiska. Warto pamiętać, że na niekorzystne działanie suszy szczególnie narażone są rośliny o płytkim systemie korzeniowym, który znacząco ogranicza dostęp do wody. Odpowiednie nawodnienie podłoża ułatwia również przeprowadzanie wielu prac pielęgnacyjnych i porządkowych, które mogą być niemożliwe w twardej, wyschniętej glebie.

Top 3 akcesoriów do nawadniania ogrodu

Konewka ogrodnicza 10 l Sklep ZielonyOgrodekPl
Konewka ogrodnicza – 10 l
Konewka ogrodnicza o pojemności 10 litrów, przystosowana do zraszania i podlewania niewielkich powierzchni np. roślin rabatowych lub balkonowych.
Sprawdź gdzie kupić
Plastikowy Pistolet zraszający szerokodyszny Sklep ZielonyOgrodekPl
Plastikowy Pistolet zraszający szerokodyszny – zielony | Jardibric
Pistolet zraszający do podlewania zarówno delikatnych kwiatów jak i do mycia samochodu. Możliwość wyboru kilku różnych strumieni wody (od wąskiego do niemal mgiełki). Porządnie wykonany i bardzo łatwy w obsłudze.
Sprawdź gdzie kupić
Zraszacz oscylacyjny 15-dyszny Sklep ZielonyOgrodekPl
Zraszacz oscylacyjny 15-dyszny | Jardibric
Zraszacz podłączany do węża ogrodowego doskonały do podlewania większych fragmentów ogrodu. Możliwość ustawiania promienia podlewania. Łatwy i bardzo wygodny w użytkowaniu.
Sprawdź gdzie kupić

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Jill Wellington/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu