Logo
Logo
121
Do góry

Jak skutecznie pozbyć się chwastów? Naturalnie!

Chwasty są prawdziwą zmorą ogrodników, negatywnie wpływając na schludny wygląd rabat i warzywników. Jeśli pozwolisz im się rozrosnąć, szybko przejmą kontrolę nad Twoim ogrodem, a gdy zakwitną i wydadzą nasiona – nie wygrasz tej walki przez lata! Teraz, gdy są jeszcze niewielkie, jest najlepszy czas, by rozpocząć ich zwalczanie. Duże i uporczywe chwasty wykop wraz z korzeniami, a pozostałe zwalczaj... bez chemii! Jak to zrobić? Naturalnie!

Substral AntyChwast TOTAL Hobby to alternatywa dla wszystkich, którzy poszukują naturalnych rozwiązań w ogrodzie, nie chcą używać preparatów opartych na glifosacie czy innych substancjach chemicznych.

KWAS PELARGONOWY
Skuteczny sposób na chwasty


NATURALNY
Substral AntyChwast TOTAL

Problem chwastów pojawia się w każdym ogrodzie: na rabatach, w warzywniku, na trawniku, czy na podjeździe. Aby skutecznie się ich pozbyć, nie musisz spędzać wielu godzin na uciążliwym pieleniu, ani stosować toksycznych herbicydów. Możesz użyć wygodnych w stosowaniu naturalnych preparatów, których skuteczność porównywalna jest z chemicznym Roundupem (zawierającym kontrowersyjny glifosat).

Substral AntyChwast TOTAL

 

Substral AntyChwast TOTAL to linia naturalnych produktów chwastobójczych oparta w 100% na naturalnej substancji aktywnej (zawierają organiczny kwas pelargonowy, zwany też kwasem nonanowym, który naturalnie występuje m.in. w olejkach eterycznych pelargonii).

Substral AntyChwast TOTAL to doskonała alternatywa dla popularnego Roundupu. Zawiera naturalny kwas pelargonowy, który działa równie skutecznie jak glifosat, a jest przy tym bezpieczny dla środowiska!

10 POWODÓW
Dlaczego warto wybrać Substral AntyChwast?

  • Szybko działa! W sprzyjających warunkach, widać pierwsze efekty nawet po 2 godzinach od zastosowania.
  • Jest w 100% naturalny! Substancja aktywna to kwas pelargonowy.
  • Nie zawiera glifosatu! Jest równie skuteczny, a przy tym w pełni bezpieczny.
  • Nie zalega w glebie! Ulega biodegradacji. Charakteryzuje się szybkim rozkładem w środowisku naturalnym.
  • Nie jest toksyczny! Jest bezpieczny dla zwierząt i środowiska naturalnego.
  • Jest uniwersalny! Skutecznie zwalcza wiele gatunków ogrodowych chwastów.
  • Jest wygodny w stosowaniu! Dostępne są zarówno opakowania w formie wydajnego koncentratu, jak również w gotowego do użycia spray’u.
  • Niszczy tylko zielone części roślin! Nie uszkadza części zdrewniałych.
  • Ma krótki okres karencji! Umożliwia ponowne sadzenie lub wysiew 24 godziny po aplikacji.
  • Ma długi okres stosowania! Można go stosować w ciągu całego sezonu wegetacyjnego, po wschodach chwastów.

Naturalne zwalczanie chwastów na kostce brukowej fot. damiangretka - DepositphotosFot. damiangretka / Depositphotos

Nie musisz już poświęcać wielu godzin na ręczne usuwanie chwastów z podjazdu. Substral AntyChwast TOTAL jest idealny do ścieżek, podjazdów, patio oraz innych powierzchni twardych i półtwardych.

Działanie chwastobójcze

Substral AntyChwast TOTAL niszczy zielone, nadziemne części roślin, mające bezpośredni kontakt ze środkiem. U roślin opryskanych następuje zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratacja (odwodnienie), a następnie zahamowanie wzrostu, deformacje i zamieranie. Idealnie sprawdza się także do odchwaszczania ścieżek, podjazdów, patio oraz do stosowania wokół podstawy róż, krzewów i drzew. Warto podkreślić, że można nim zwalczać chwasty pod drzewami owocowymi i krzewami winorośli, ponieważ działa kontaktowo: tylko na zielone części roślin i nie uszkadza tych zdrewniałych.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych (w tym plecakowych opryskiwaczy ciśnieniowych). Najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w warunkach sprzyjających intensywnemu ich wzrostowi. Działa w różnych warunkach pogodowych, jednak najlepsze efekty uzyskuje się po zastosowaniu w ciepłe i słoneczne dni.

Zwalcza większość uciążliwych chwastów ogrodowych, takich jak: dymnica pospolita, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, maruna bezwonna, mlecz kolczasty, mlecz zwyczajny, przetacznik bluszczykowy, psianka czarna, rdest plamisty, rumianek bezpromieniowy, sporek polny, starzec zwyczajny, żółtlica owłosiona, żółtlica drobnokwiatowa, chwastnica jednostronna, przetacznik perski, rumianek pospolity, tasznik pospolity, wiechlina roczna, fiołek polny.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie: ba1istic / Depositphotos


Artykuł powstał we współpracy z marką SUBSTRAL

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu