Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
25
Do góry

Koszenie małych trawników bez wysiłku

Nawet najmniejsze trawniki wymagają regularnego koszenia. Tylko w ten sposób można im zapewnić soczystą zieleń i piękny wygląd. Nowa, prosta w obsłudze akumulatorowa kosiarka ręczna Gardena Li-18/22 ogromnie ułatwia koszenie małych trawników.

Nowa akumulatorowa kosiarka ręczna

Lekka, poręczna i niewielka! Kosiarka ręczna Gardena Li-18/22 idealnie sprawdza się na małych trawnikach. Dzięki zasilaniu akumulatorem 18 V może wykosić około 50 m² w 20 minut. Praca nią jest równie prosta i niewymagająca, co posprzątanie pokoju odkurzaczem. A przy tym kosiarka jest ekologiczna. Kosiarkę ręczną można obsługiwać jedną ręką lub oburącz.

  • Ruchomy uchwyt ułatwia wygodną pracę. Kosiarka jest także niezwykle zwrotna i łatwo dociera tam, gdzie wcześniej nie było dostępu - pod krzewy czy w wąskie przejścia.
  • Urządzenie można optymalnie dostosować do wysokości trawy dzięki trzystopniowej regulacji wysokości cięcia.
  • Nóż mulczujący kosiarki ręcznej GARDENA o długości 22 cm ścina jedynie około jednej trzeciej długości źdźbła trawy. Kosiarka rozdrabnia trawę tak, że ścinki można pozostawić na podłożu. Stają się one naturalnym nawozem. W ten sposób nie musimy się martwić o zbieranie ściętej trawy, zyskując miejsce i wolny czas.
  • Jeżeli wykosimy trawnik raz w tygodniu, wykształci się na nim mniej filcu, a chwasty nie będą miały szansy na rozwój. Po zakończeniu koszenia uchwyt kosiarki można ustawić pionowo, co ułatwia jej przechowywanie.
  • Mocny akumulator kosiarki ręcznej jest częścią GARDENA systemu akumulatorowego litowo-jonowego 18 V. Oznacza to, że po doładowaniu można go w dowolnym momencie wykorzystać w innych narzędziach ogrodniczych należących do systemu: do cięcia, podcinania, podkaszania, zbierania liści czy nawadniania.

 GARDENA akumulatorowa kosiarka ręczna Li-18 22

 Akumulatorowa kosiarka ręczna Gardena Li-18/22 
Do łatwego i ekologicznego koszenia bardzo małych trawników

Lekka, poręczna i niewielka • Mocny akumulator litowo-jonowy 18 V/2,6 Ah • Nóż mulczujący • Szerokość cięcia: 22 cm • Wygodna praca dzięki ruchomemu uchwytowi • Czas działania 20 minut, koszenie około 50 m² • Trzystopniowa regulacja wysokości koszenia • Oszczędny system przechowywania

 Źródło: Gardena


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu