Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Altax: Renowacja drewna szybkoschnącą lakierobejcą dekoracyjną

Przed przystąpieniem do renowacji drewna znajdującego się na zewnątrz ważne jest dokładne oczyszczenie malowanej powierzchni i zastosowanie odpowiedniego sposobu ochrony przed biodegradacją i czynnikami atmosferycznymi. Wybierając szybkoschnące środki impregnujące oraz ochronno-dekoracyjne, już w ciągu jednego dnia można skutecznie zabezpieczyć drewno na kilka lat.

Renowacja drewna - porady ekspertów firmy Altax

Drewno przeznaczone do malowania powinno być czyste i suche. Należy usunąć stare, łuszczące się powłoki oraz wierzchnią warstwę zszarzałego drewna. Następnie wyrównać je papierem ściernym (najlepiej o gradacji 120), a na koniec odpylić za pomocą wilgotnej ściereczki.

Przed nałożeniem środka ochronno-pielęgnacyjnego powinniśmy nałożyć warstwę impregnatu gruntującego, który zabezpieczy drewno przed grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami. Dobry produkt z tego segmentu nie powinien tworzyć żadnej powłoki i wpływać na końcowy efekt wizualny. Wybierając szybkoschnący impregnat gruntujący wystarczy nałożyć tylko jedną warstwę preparatu i odczekać 3-4 godziny. Kolejnym krokiem w renowacji jest zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi oraz nadanie drewnu pożądanego efektu dekoracyjnego.

Większość produktów do ochrony drewna dostępnych na rynku wykazuje odporność na deszcz dopiero po 12 godzinach od nałożenia. Szybkoschnący impregnat lub lakierobejca ułatwiają renowację i są idealne do odnawiania drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz, ponieważ chronią przed deszczem już po 1 godzinie od nałożenia.

Wybór produktów szybkoschnących do zabezpieczania drewna pozwala ograniczyć nie tylko koszty pracy, ale przede wszystkim czas. Wysoka jakość produktów szybkoschnących zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, śniegiem, wilgocią, słońcem czy promieniowaniem UV.

SzybkLakierobejca750ml-500x500 - Szybkoschnąca lakierobejca dekoracyjna Altax „Gotowe w 1 dzień” nadaje drewnu szlachetny połysk oraz zmienia jego barwę. Polecana jest szczególnie do małych powierzchni, takich jak: meble ogrodowe, drzwi, okna, elementy dekoracyjne. Lakierobejca dekoruje i barwi drewno zachowując jego naturalny rysunek. Szybkoschnący impregnat firmy Altax to produkt o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Rekomendowany do wszelkiego rodzaju drewna na zewnątrz, w tym płotów, altan, elewacji czy podbitek dachowych. Nadaje mu szlachetny kolor, a także podobnie jak lakierobejca zachowuje naturalny rysunek drewna – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Źródło: Altax


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu