Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Altax: Renowacja drewna szybkoschnącą lakierobejcą dekoracyjną

Przed przystąpieniem do renowacji drewna znajdującego się na zewnątrz ważne jest dokładne oczyszczenie malowanej powierzchni i zastosowanie odpowiedniego sposobu ochrony przed biodegradacją i czynnikami atmosferycznymi. Wybierając szybkoschnące środki impregnujące oraz ochronno-dekoracyjne, już w ciągu jednego dnia można skutecznie zabezpieczyć drewno na kilka lat.

Renowacja drewna - porady ekspertów firmy Altax

Drewno przeznaczone do malowania powinno być czyste i suche. Należy usunąć stare, łuszczące się powłoki oraz wierzchnią warstwę zszarzałego drewna. Następnie wyrównać je papierem ściernym (najlepiej o gradacji 120), a na koniec odpylić za pomocą wilgotnej ściereczki.

Przed nałożeniem środka ochronno-pielęgnacyjnego powinniśmy nałożyć warstwę impregnatu gruntującego, który zabezpieczy drewno przed grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami. Dobry produkt z tego segmentu nie powinien tworzyć żadnej powłoki i wpływać na końcowy efekt wizualny. Wybierając szybkoschnący impregnat gruntujący wystarczy nałożyć tylko jedną warstwę preparatu i odczekać 3-4 godziny. Kolejnym krokiem w renowacji jest zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi oraz nadanie drewnu pożądanego efektu dekoracyjnego.

Większość produktów do ochrony drewna dostępnych na rynku wykazuje odporność na deszcz dopiero po 12 godzinach od nałożenia. Szybkoschnący impregnat lub lakierobejca ułatwiają renowację i są idealne do odnawiania drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz, ponieważ chronią przed deszczem już po 1 godzinie od nałożenia.

Wybór produktów szybkoschnących do zabezpieczania drewna pozwala ograniczyć nie tylko koszty pracy, ale przede wszystkim czas. Wysoka jakość produktów szybkoschnących zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, śniegiem, wilgocią, słońcem czy promieniowaniem UV.

SzybkLakierobejca750ml-500x500 - Szybkoschnąca lakierobejca dekoracyjna Altax „Gotowe w 1 dzień” nadaje drewnu szlachetny połysk oraz zmienia jego barwę. Polecana jest szczególnie do małych powierzchni, takich jak: meble ogrodowe, drzwi, okna, elementy dekoracyjne. Lakierobejca dekoruje i barwi drewno zachowując jego naturalny rysunek. Szybkoschnący impregnat firmy Altax to produkt o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Rekomendowany do wszelkiego rodzaju drewna na zewnątrz, w tym płotów, altan, elewacji czy podbitek dachowych. Nadaje mu szlachetny kolor, a także podobnie jak lakierobejca zachowuje naturalny rysunek drewna – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Źródło: Altax


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu