Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Altax: Renowacja drewna szybkoschnącą lakierobejcą dekoracyjną

Przed przystąpieniem do renowacji drewna znajdującego się na zewnątrz ważne jest dokładne oczyszczenie malowanej powierzchni i zastosowanie odpowiedniego sposobu ochrony przed biodegradacją i czynnikami atmosferycznymi. Wybierając szybkoschnące środki impregnujące oraz ochronno-dekoracyjne, już w ciągu jednego dnia można skutecznie zabezpieczyć drewno na kilka lat.

 
WAŻNE TEMATY
Trendy ogrodowe na 2022 rok | Inspirujące pomysły na modny ogród
WAŻNE TEMATY
Trendy ogrodowe na 2022 rok | Inspirujące pomysły na modny ogród
Nasze propozycje trendów ogrodowych na 2022 rok mogą zaskoczyć niejednego miłośnika równo przyciętych krzewów i trawników skoszonych pod linijkę....

Renowacja drewna - porady ekspertów firmy Altax

Drewno przeznaczone do malowania powinno być czyste i suche. Należy usunąć stare, łuszczące się powłoki oraz wierzchnią warstwę zszarzałego drewna. Następnie wyrównać je papierem ściernym (najlepiej o gradacji 120), a na koniec odpylić za pomocą wilgotnej ściereczki.

Przed nałożeniem środka ochronno-pielęgnacyjnego powinniśmy nałożyć warstwę impregnatu gruntującego, który zabezpieczy drewno przed grzybami pleśniowymi, domowymi, sinizną oraz owadami. Dobry produkt z tego segmentu nie powinien tworzyć żadnej powłoki i wpływać na końcowy efekt wizualny. Wybierając szybkoschnący impregnat gruntujący wystarczy nałożyć tylko jedną warstwę preparatu i odczekać 3-4 godziny. Kolejnym krokiem w renowacji jest zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi oraz nadanie drewnu pożądanego efektu dekoracyjnego.

Większość produktów do ochrony drewna dostępnych na rynku wykazuje odporność na deszcz dopiero po 12 godzinach od nałożenia. Szybkoschnący impregnat lub lakierobejca ułatwiają renowację i są idealne do odnawiania drewnianych powierzchni znajdujących się na zewnątrz, ponieważ chronią przed deszczem już po 1 godzinie od nałożenia.

Wybór produktów szybkoschnących do zabezpieczania drewna pozwala ograniczyć nie tylko koszty pracy, ale przede wszystkim czas. Wysoka jakość produktów szybkoschnących zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, śniegiem, wilgocią, słońcem czy promieniowaniem UV.

SzybkLakierobejca750ml-500x500 - Szybkoschnąca lakierobejca dekoracyjna Altax „Gotowe w 1 dzień” nadaje drewnu szlachetny połysk oraz zmienia jego barwę. Polecana jest szczególnie do małych powierzchni, takich jak: meble ogrodowe, drzwi, okna, elementy dekoracyjne. Lakierobejca dekoruje i barwi drewno zachowując jego naturalny rysunek. Szybkoschnący impregnat firmy Altax to produkt o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Rekomendowany do wszelkiego rodzaju drewna na zewnątrz, w tym płotów, altan, elewacji czy podbitek dachowych. Nadaje mu szlachetny kolor, a także podobnie jak lakierobejca zachowuje naturalny rysunek drewna – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Źródło: Altax

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu