Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Betafence: 4 sposoby na tańsze ogrodzenie

Ogrodzenie to podstawa bezpieczeństwa każdej posesji i poczucia prywatności jej mieszkańców. Dzięki niemu chronisz dom i ogród przed wtargnięciem niepowołanych gości. Zakup i instalacja systemu ogrodzeniowego wiążą się ze sporymi wydatkami, jednak stosując się do czterech poniższych zasad znacząco obniżysz ich koszt.

Planujesz zakup systemu ogrodzeniowego? Podpowiemy Ci jak zminimalizować koszty tej inwestycji.

1. ZRÓB TO SAM

Jeżeli nie są Ci straszne majsterkowanie oraz prace budowlane, z pewnością poradzisz sobie z samodzielnym montażem ogrodzenia. Twoim zadaniem będzie przygotowanie gruntu, wylanie fundamentu, a później montaż słupów i paneli lub siatki ogrodzeniowej. Porady na temat montażu bez problemu znajdziesz w sieci, m.in. w serwisie ogradzamy.pl.

betafence_siatka-pantanet-family
siatka pantanet family fot. Betafence

2. POSTAW NA JAKOŚĆ

Z dobrym ogrodzeniem jest jak butami: jeśli chcesz mieć pewność, że posłużą Ci przez lata, musisz wybrać takie, które zachwycają jakością. W przypadku systemów ogrodzeniowych mówimy o rozwiązaniach wykonanych z trwałych materiałów, zabezpieczonych warstwami ochronnymi (np. powłoką poliestrową lub PVC) oraz posiadających długą gwarancję. Co prawda w momencie zakupu będą droższe od zwykłych ogrodzeń, jednak na przestrzeni lat taka inwestycja na pewno szybko się zwróci.

3. DOPASUJ ROZWIĄZANIE

Umiejętny wybór produktów do budowy systemu ogrodzeniowego także ograniczy Twoje wydatki. Owszem, niezwykle ważny jest Twój gust, jednak w pierwszej kolejności zwróć uwagę na dobór rozwiązania do rozmiaru i położenia posesji. Jeżeli teren, który ogradzasz, jest rozległy, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie kupno paneli o większej szerokości, np. 3 metrów. W ten sposób zaoszczędzisz na liczbie koniecznych przęseł, słupów i akcesoriów montażowych. Warto również sprawdzić stabilność gruntu, na którym montowane będzie ogrodzenie. Jeśli jest on grząski, należy zainwestować w lekkie systemy (np. siatkę ogrodzeniową). W przeciwnym razie Twoje ogrodzenie może się zapaść i wymagać dodatkowych środków na remont.

murek gabonowy fot. Betafence
murek gabionowy fot. Betafence

4. ŁĄCZ SYSTEMY

Ogrodzenie, oprócz funkcji zabezpieczającej posesję, ma również cieszyć oko pięknym i efektownym wyglądem. Ten aspekt jest szczególnie ważny w przypadku ogrodzenia stojącego od strony ulicy. Dlatego, by oszczędzić sobie wydatków, dekoracyjne panele lub gabiony zamontuj wyłącznie od reprezentacyjnej strony ogrodu. Po bokach i z tyłu posesji postaw na tańsze rozwiązanie, np. na siatkę ogrodzeniową. Wygląda estetycznie, a przy tym zapewnia optymalny poziom bezpieczeństwa.

 

 

Źródło: Betafence

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu