Logo
Logo
Do góry

McCulloch: Przygotuj narzędzia ogrodnicze do sezonu

Wiosna już puka do naszych drzwi, zbliża się pracowity okres w ogrodzie. Zanim jednak zajmiemy się roślinami, powinniśmy sprawdzić stan naszych narzędzi. Poddać je zabiegom konserwacyjnym, a jeśli to konieczne oddać do naprawy, lub zaopatrzyć się w nowe. McCulloch radzi jak najlepiej przygotować się na nadchodząca wiosnę.

Jak przygotować narzędzia ogrodnicze do sezonu?

Przede wszystkim należy zrobić dokładny przegląd naszych narzędzi i maszyn ogrodowych. Sprawdzić które z nich są sprawne, a które wymagają naprawy, bądź konserwacji. Dzięki temu nasza praca w ogrodzie będzie bezpieczna i przyjemna.

Odpowiednia konserwacja naszych maszyn ogrodowych przedłuży ich okres użytkowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że posługujemy się bezpiecznymi i trwałymi narzędziami. Jednak zabiegi pielęgnacyjne w niewielkim stopniu przedłużą żywotność naszych maszyn jeśli nie będą solidnie wykonane. Dlatego przy wyborze produktu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego markę.

Produkty solidne to takie, do których produkcji zostały wykorzystane materiały najwyższej klasy. Łączą w sobie funkcjonalność z najnowszą techniką. O randze produktu świadczy też wieloletnia tradycja danej marki i zaufanie milionów klientów – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

McCULLOCH Nożyce McCulloch ERGOLITE 6028
Nożyce McCulloch ERGOLITE 6028

Nożyce do żywopłotu

W pierwszej kolejność sprawdźmy jak czyste i sprawne są nasze narzędzia do cięcia. Jeśli nie zrobiliśmy tego przed zimną, koniecznie dokładnie je wyczyśćmy. Przede wszystkim należy dokładnie wymyć powierzchnię tnącą, usunąć z niej resztki roślin i ziemi. To bardzo ważne, ponieważ soki roślinne, resztki nawozów i wilgotna ziemia mogą powodować korozję metalu.

W celu pozbycia się rdzy przecieramy powierzchnię drobnym papierem ściernym. Do czyszczenia możemy użyć szczotki, wilgotnej ściereczki, środków w sprayu o działaniu smarującym i wypierającym wodę. Dokładnie oczyszczone nożyce powinniśmy osuszyć. Wypolerowane narzędzie będzie bardziej odporne na korozję i zanieczyszczenia.

Możliwe, że nożyce podczas pracy trochę się stępiły i potrzebują naostrzenia. Najlepiej będzie, jeśli w takiej sytuacji zwrócimy się do wyspecjalizowanej firmy, która dysponuje specjalnymi narzędziami i wykona za nas tę pracę. Dzięki temu unikniemy kontuzji i będziemy mieć pewność, że nasze urządzenia są idealnie sprawne.

Sprawdźmy też czy nasze narzędzia nie wymagają serwisu bądź naprawy. Wykorzystajmy ostatnie dni przed pracowitym okresem w ogrodzie na zadbanie o nasze narzędzia do cięcia.


McCULLOCH Kosiarka McCulloch M46-125WR
Kosiarka McCulloch M46-125WR

Kosiarki i podkaszarki

W konserwacji kosiarki najważniejsze jest to, aby zadbać o jej podwozie. Jest to część, która ma nieustannie kontakt z trawą i glebą. Maszynę, tak jak w przypadku narzędzi do cięcia należy oczyścić z pozostałości trawy i innych zanieczyszczeń.

Oprócz tego sprawdzić stan noży i w razie potrzeby oddać je do ostrzenia i wyważenia. Części metalowe powinny być pokryte środkiem konserwującym, który zabezpieczy je przed korozją. Następnie zajmijmy się silnikiem.

Jeśli na sezon zimowy pozostawiliśmy w zbiorniku resztki paliwa możemy mieć problem z uruchomieniem maszyny (zalepione kanaliki w gaźniku) W takim przypadku należy kosiarkę oddać do serwisu.

Gdy zbiornik jest pusty wlejmy no niego świeże paliwo. Oczywiście zanim odpalimy silnik upewnijmy się, że w misce olejowej znajduje się odpowiednia ilość czystego oleju do silnika. Olej powinien być wymieniony jesienią i teraz wystarczy skontrolować jego poziom. Jeśli nie było wymiany oleju należy wykonać ją teraz.

Sprawdźmy też stan filtru powietrza i świecy zapłonowej. Gdy to konieczne wymieńmy je na nowe, jeśli są w dobrym stanie po prostu je oczyśćmy. Świecę zapłonową należy najpierw zdemontować, a następnie wyczyścić ją drucianą szczotką.

Źródło: McCulloch


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu