Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
Do góry

Przyroda u twoich drzwi - konkurs fotograficzno-filmowy

Po raz kolejny możemy wykazać się jako aktywni obserwatorzy swojego otoczenia. Głównym zadaniem jest uchwycenie sytuacji, w których natura powraca do zurbanizowanego środowiska. Celem jest uświadomienie jak ważna jest ochrona różnorodności biologicznej. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego.

Co może być przedmiotem naszej obserwacji?

Ptaki zakładające gniazda w skrzynkach pocztowych lub na dachach wieżowców, drzewka wyrastające ze ścian, trawa pojawiająca się na betonowej ulicy, lub dzikie zwierzęta buszujące w naszych śmietnikach. Pomysłów jest bez liku, bo przecież z naturą stykamy się każdego dnia i każdy ten kontakt możemy uwiecznić kamerą, aparatem, a nawet zwykłym telefonie komórkowym.

Przez ekspansywne działanie człowieka zmniejsza się różnorodność biologiczna, a to jest zagrożeniem dla życia człowieka na ziemi. Jeżeli przyrodzie da się choć chwilę oddechu, to ona natychmiast powróci do miejsc, z których została wparta przez cywilizacyjne działania człowieka – mówi Barbara Lewicka-Kłoszewska, Ekolog i Wiceprezes Fundacji BOŚ.

Przyroda u twoich drzwi - konkurs fotograficzno-filmowy
Przyroda u twoich drzwi - konkurs fotograficzno-filmowy Przyroda u twoich drzwi - konkurs fotograficzno-filmowy

Kiedy przesyłać zgłoszenia?

Na jakie zdjęcia czekamy? Mogą być to drzewa wyrastające z murów budynków jak chociażby te na Hali Mirowskiej w Warszawie, lub roślinność która rośnie na opuszczonych torach tramwajowych – dodaje Barbara Lewicka-Kłoszewska.

W konkursie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego. Nagrodami są m.in. przewodniki książkowe po najpiękniejszych polskich parkach narodowych, albumy ze zdjęciami Wiktora Wołkowa, słynnego fotografika, albumy książkowe ”Zwierzęta Polski” wydane przez Multico oraz gadżety ufundowane przez Fundację BOŚ.

Terminarz konkursowy:

4.02.2015 – start konkursu
28.02.2015 – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń
do 9.03.2015 – Posiedzenie Jury
po 9.03.2015 – Zawiadomienie o wynikach

Jak przesłać zgłoszenie?


Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na profil FB „Aktywnie po zdrowie” i kliknąć na aplikację konkursową „Przyroda u Twoich drzwi”. To właśnie tam można przeczytać o szczegółach konkursu oraz dodać fotografię lub film.

Komentarze

Nowe treści
Jesienny trawnik
Temat miesiąca
Jesienny trawnik
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.