Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Leroy Merlin: Ogrodowe trendy na sezon 2015

5 lutego Leroy Merlin przedstawił swoją Ofertę Ogród 2015. Obfituje ona w wiele nowości - m.in. doniczki o oryginalnych kształtach, kolorach i deseniach, egzotyczne storczyki - dotąd nie do zdobycia w Polsce, meble ogrodowe i bardzo ciekawa kolekcja nietypowych, wyjątkowo ozdobnych paneli ogrodowych.

Oferta Leroy Merlin Ogród 2015 dostosowana jest do różnych przestrzeni zewnętrznych: ogrodów, zarówno tych od frontu, jak i od podwórza, ogródków działkowych, małych balkonów, tarasów w zabudowie szeregowej, tarasów naziemnych, itp. Podzielona jest na kilka stylów, wśród których najbardziej wyróżniają się: ponadczasowa elegancja, powrót do natury/romantyczny vintage i Let’s have fun.

Kolorystka kolekcji spójna jest z kolorystyką tkanin do wnętrz i kolorów farb. Większość produktów Kolekcji Ogród 2015 Leroy Merlin pochodzi od polskich dostawców. Drewno impregnowane jest preparatami bezpiecznymi dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego.

Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin
Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin
Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin

Ponadczasowa elegancja

To styl, który zapewnia nam dobre samopoczucie i komfort. W Kolekcji Ogród 2015 jest on reprezentowany najszerzej. Zaliczyć można do niego klasyczne meble drewniane, zarówno wykonane z drewna europejskiego, jak i egzotycznego, ratanu czy plastiku imitującego naturalne materiały. Architektura ogrodowa w tym stylu to przede wszystkim pergole o klasycznych, znanych wzorach zazwyczaj barwiona na brązowo lub zielono. Jeśli chodzi o dekoracje ogrodowe np. donice to ten styl reprezentuje się w modnych w tym sezonie kolorach ziemi, różnych odcieniach brązów, odcieniach szarości, bieli przełamanych zdecydowanymi barwami: fuksją, turkusem.

Powrót do natury/romantyczny vintage

To styl odwołujący się do coraz powszechniejszego trendu eko, a także do elementów wykorzystywanych w architekturze i wystroju ogrodów anglosaskich i skandynawskich. Tutaj dominuje kolor biały i naturalne drewno, kamień lub ich imitacja, a styl architektury ogrodowej ma nadawać naszej przestrzeni znamion sielskości i swoistej, XIX-wiecznej angielskiej romantyczności. Powrót do natury to również cała gama donic przeznaczonych do uprawy ziół w charakterystycznym rustykalnym stylu.

Let’s have fun


To nowoczesny styl, który stawia na „personalizację” otoczenia, proponuje innowacyjne, sprytne rozwiązania, nowoczesne wzory architektury ogrodowej i mebli, „krzyczące” kolory dodatków - np. wielkie limonkowe donice czy poduszki w kolorze fuksji. W tym stylu dominującą rolę przyjmuje trend, który polega na „przejściu” charakterystycznych elementów wnętrzarskich na zewnątrz. Balkon, taras i ogród to przedłużenie domu/mieszkania.

Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin
Nowa gama produktów drewnianych, swoim wzornictwem nawiązuje do wnętrz. Wycięte w płotach osłonowych i donicach owale, „łezki”, nieregularne wzory nadadzą tarasom czy balkonom bardzo elegancki i niepowtarzalny wygląd.

 

Tekst: Leroy Merlin
Zdjęcia: Agata Fijołek

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu