Logo
Logo
Do góry

Leroy Merlin: Ogrodowe trendy na sezon 2015

5 lutego Leroy Merlin przedstawił swoją Ofertę Ogród 2015. Obfituje ona w wiele nowości - m.in. doniczki o oryginalnych kształtach, kolorach i deseniach, egzotyczne storczyki - dotąd nie do zdobycia w Polsce, meble ogrodowe i bardzo ciekawa kolekcja nietypowych, wyjątkowo ozdobnych paneli ogrodowych.

Oferta Leroy Merlin Ogród 2015 dostosowana jest do różnych przestrzeni zewnętrznych: ogrodów, zarówno tych od frontu, jak i od podwórza, ogródków działkowych, małych balkonów, tarasów w zabudowie szeregowej, tarasów naziemnych, itp. Podzielona jest na kilka stylów, wśród których najbardziej wyróżniają się: ponadczasowa elegancja, powrót do natury/romantyczny vintage i Let’s have fun.

Kolorystka kolekcji spójna jest z kolorystyką tkanin do wnętrz i kolorów farb. Większość produktów Kolekcji Ogród 2015 Leroy Merlin pochodzi od polskich dostawców. Drewno impregnowane jest preparatami bezpiecznymi dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego.

Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin
Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin
Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin

Ponadczasowa elegancja

To styl, który zapewnia nam dobre samopoczucie i komfort. W Kolekcji Ogród 2015 jest on reprezentowany najszerzej. Zaliczyć można do niego klasyczne meble drewniane, zarówno wykonane z drewna europejskiego, jak i egzotycznego, ratanu czy plastiku imitującego naturalne materiały. Architektura ogrodowa w tym stylu to przede wszystkim pergole o klasycznych, znanych wzorach zazwyczaj barwiona na brązowo lub zielono. Jeśli chodzi o dekoracje ogrodowe np. donice to ten styl reprezentuje się w modnych w tym sezonie kolorach ziemi, różnych odcieniach brązów, odcieniach szarości, bieli przełamanych zdecydowanymi barwami: fuksją, turkusem.

Powrót do natury/romantyczny vintage

To styl odwołujący się do coraz powszechniejszego trendu eko, a także do elementów wykorzystywanych w architekturze i wystroju ogrodów anglosaskich i skandynawskich. Tutaj dominuje kolor biały i naturalne drewno, kamień lub ich imitacja, a styl architektury ogrodowej ma nadawać naszej przestrzeni znamion sielskości i swoistej, XIX-wiecznej angielskiej romantyczności. Powrót do natury to również cała gama donic przeznaczonych do uprawy ziół w charakterystycznym rustykalnym stylu.

Let’s have fun

To nowoczesny styl, który stawia na „personalizację” otoczenia, proponuje innowacyjne, sprytne rozwiązania, nowoczesne wzory architektury ogrodowej i mebli, „krzyczące” kolory dodatków - np. wielkie limonkowe donice czy poduszki w kolorze fuksji. W tym stylu dominującą rolę przyjmuje trend, który polega na „przejściu” charakterystycznych elementów wnętrzarskich na zewnątrz. Balkon, taras i ogród to przedłużenie domu/mieszkania.

Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin Ogrodowe trendy na sezon 2015 w Leroy Merlin
Nowa gama produktów drewnianych, swoim wzornictwem nawiązuje do wnętrz. Wycięte w płotach osłonowych i donicach owale, „łezki”, nieregularne wzory nadadzą tarasom czy balkonom bardzo elegancki i niepowtarzalny wygląd.

 

Tekst: Leroy Merlin
Zdjęcia: Agata Fijołek

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu