Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Narzędzia do odśnieżania i skuwania lodu

Zima jest piękna, jednak nadmiar śniegu może być prawdziwą zmorą. Z odsieczą spieszy Fiskars wraz z odgarniaczem do śniegu, pługiem śnieżnym oraz skuwaczem do lodu. Z ich pomocą nawet największy atak zimy nas nie przerazi, bowiem z narzędziami Fiskars bez problemu odśnieżymy i usuniemy lód z podjazdu czy chodnika.

Jaka będzie tegoroczna zima w Polsce?

Jak co roku przedstawiane są wyniki międzynarodowych agencji monitorujacych pogodę w różnych obszarach świata. Według prognoz głównych instytutów meteorologicznych zima (2014/2015 będzie łagodniejsza niż w zeszłym roku oraz przyjdzie do nas później, bo dopiero w połowie grudnia. Bez względu na to, czy prognozy okażą się trafione, warto już teraz pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam odśnieżanie podjazdów czy chodników oraz skucie niebezpiecznego lodu.

Zaskocz zimę w tym roku! Narzędzia do odśnieżania i skuwania lodu Fiskars
Zaskocz zimę w tym roku! Narzędzia do odśnieżania i skuwania lodu Fiskars

Narzędzia Fiskars do odśnieżania i skuwania lodu

Fiskars proponuje profesjonalny sprzęt do odśnieżania zaprojektowany w oparciu o trwałość i ergonomię, połączoną z nowatorskim designem. Oferowane narzędzia wykonane są z najwyższej jakości materiałów i gwarantują komfort pracy dzięki ich niewielkiej wadze.

łopata aluminiowa do śniegu Fiskars

Na szybkie odśnieżanie

Odgarniacz aluminiowy Fiskars to doskonałe rozwiązanie zarówno dla właścicieli dużych ogrodów, jak i osób „walczących” ze śniegiem na chodnikach. Specjalny profil głowicy odgarniacza, wykonany z najwyższej jakości, aluminium, uniemożliwia przyleganie do niego mokrego śniegu sprawiając tym samym, że odśnieżanie jest dużo łatwiejsze niż przy użyciu tradycyjnego sprzętu. Z kolei lekki trzonek pokryty PCV, idealnie dopasowuje się do dłoni, nie wyślizgując się z niej. Gwarantuje to pewny uchwyt i wygodną pracę

Parametry techniczne: Długość to 1570 mm Szerokość to 445 mm Ciężar to 1700 g Orientacyjna cena detaliczna: 95zł

pług śniezny składany Fiskars

Na większe powierzchnie pług śnieżny

A na większe powierzchnie dobrym rozwiązaniem będzie pług śnieżny składany Fiskars, dzięki któremu sprawnie odśnieżymy podwórku, podjazd, czy chodnik przed domem. A wszystko dzięki odpowiedniej szerokości narzędzia – wynoszącej aż 749 mm, oraz listwie aluminiowej wzmacjającej krawędź. Dodatkowym zaletą pługu jest jest jego kompaktowość. W łatwy sposób możemy go przetransportować nawet w małym bagażniku lub schować w małym schowku na narzędzia.

Parametry techniczne: Szerokość: 749 mm Długość: 1400 mm Waga: 3950 g Orientacyjna cena detaliczna: ok. 240 zł

skuwacz do lodu Fiskars

Lód na podwórku? Nie ma problemu

A co zrobić z lodem, który zagraża naszemu bezpieczeństwu i grozi poważną kontuzją? Pokrywę lodową możemy usunąć za pomocą skuwacza do lodu Fiskars. Te proste narzędzie składające się jedynie ze stalowej głowicy i drewnianego trzonka, ale jakże skuteczne w tych trudnych warunkach.

Parametry techniczne: Szerokość: 175 mm Długość: 1485 mm Waga: 1650 g Orientacyjna cena detaliczna: ok. 95 zł

Źródło: Fiskars


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Twoja strona ogrodu