Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Narzędzia do odśnieżania i skuwania lodu

Zima jest piękna, jednak nadmiar śniegu może być prawdziwą zmorą. Z odsieczą spieszy Fiskars wraz z odgarniaczem do śniegu, pługiem śnieżnym oraz skuwaczem do lodu. Z ich pomocą nawet największy atak zimy nas nie przerazi, bowiem z narzędziami Fiskars bez problemu odśnieżymy i usuniemy lód z podjazdu czy chodnika.

Jaka będzie tegoroczna zima w Polsce?

Jak co roku przedstawiane są wyniki międzynarodowych agencji monitorujacych pogodę w różnych obszarach świata. Według prognoz głównych instytutów meteorologicznych zima (2014/2015 będzie łagodniejsza niż w zeszłym roku oraz przyjdzie do nas później, bo dopiero w połowie grudnia. Bez względu na to, czy prognozy okażą się trafione, warto już teraz pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam odśnieżanie podjazdów czy chodników oraz skucie niebezpiecznego lodu.

Zaskocz zimę w tym roku! Narzędzia do odśnieżania i skuwania lodu Fiskars
Zaskocz zimę w tym roku! Narzędzia do odśnieżania i skuwania lodu Fiskars

Narzędzia Fiskars do odśnieżania i skuwania lodu

Fiskars proponuje profesjonalny sprzęt do odśnieżania zaprojektowany w oparciu o trwałość i ergonomię, połączoną z nowatorskim designem. Oferowane narzędzia wykonane są z najwyższej jakości materiałów i gwarantują komfort pracy dzięki ich niewielkiej wadze.

łopata aluminiowa do śniegu Fiskars

Na szybkie odśnieżanie

Odgarniacz aluminiowy Fiskars to doskonałe rozwiązanie zarówno dla właścicieli dużych ogrodów, jak i osób „walczących” ze śniegiem na chodnikach. Specjalny profil głowicy odgarniacza, wykonany z najwyższej jakości, aluminium, uniemożliwia przyleganie do niego mokrego śniegu sprawiając tym samym, że odśnieżanie jest dużo łatwiejsze niż przy użyciu tradycyjnego sprzętu. Z kolei lekki trzonek pokryty PCV, idealnie dopasowuje się do dłoni, nie wyślizgując się z niej. Gwarantuje to pewny uchwyt i wygodną pracę

Parametry techniczne: Długość to 1570 mm Szerokość to 445 mm Ciężar to 1700 g Orientacyjna cena detaliczna: 95zł

pług śniezny składany Fiskars

Na większe powierzchnie pług śnieżny

A na większe powierzchnie dobrym rozwiązaniem będzie pług śnieżny składany Fiskars, dzięki któremu sprawnie odśnieżymy podwórku, podjazd, czy chodnik przed domem. A wszystko dzięki odpowiedniej szerokości narzędzia – wynoszącej aż 749 mm, oraz listwie aluminiowej wzmacjającej krawędź. Dodatkowym zaletą pługu jest jest jego kompaktowość. W łatwy sposób możemy go przetransportować nawet w małym bagażniku lub schować w małym schowku na narzędzia.

Parametry techniczne: Szerokość: 749 mm Długość: 1400 mm Waga: 3950 g Orientacyjna cena detaliczna: ok. 240 zł

skuwacz do lodu Fiskars

Lód na podwórku? Nie ma problemu

A co zrobić z lodem, który zagraża naszemu bezpieczeństwu i grozi poważną kontuzją? Pokrywę lodową możemy usunąć za pomocą skuwacza do lodu Fiskars. Te proste narzędzie składające się jedynie ze stalowej głowicy i drewnianego trzonka, ale jakże skuteczne w tych trudnych warunkach.

Parametry techniczne: Szerokość: 175 mm Długość: 1485 mm Waga: 1650 g Orientacyjna cena detaliczna: ok. 95 zł

Źródło: Fiskars


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu