Logo
Logo
Do góry

Polbruk: Zabezpieczanie nawierzchni na zimę - impregnat Efekt

Nieodłącznym elementem przydomowej przestrzeni jest także schludny taras, podjazd czy ścieżki, o które także trzeba dbać, szczególnie przed zbliżającymi się mrozami. Aby dobrze przygotować te części ogrodu na zimowy okres, należy użyć odpowiednich preparatów, takich impregnat Polbruk Efekt.

 

Nawierzchnia przy domu i w ogrodzie

Przydomowe nawierzchnie, takie jak podjazd dla samochodów lub chodnik prowadzący do drzwi wejściowych bardzo często wykonane są z kostki brukowej, z kolei do wykończenia tarasu wykorzystuje się betonowe płyty tarasowe, czyli wytrzymałe i z reguły proste do utrzymania w czystości materiały. Zazwyczaj o wszystkie te elementy dbamy, kiedy na dworze jest ciepło i dość często korzystamy z tych miejsc. Chcemy, aby były one czyste i odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, dlatego wzmacniamy ich ochronę specjalnymi preparatami.

Wraz z nadejściem chłodnego sezonu nasza uwaga zostaje jednak lekko uśpiona i zapominamy o właściwej pielęgnacji tych ważnych części naszego podwórka. To właśnie wtedy działanie czynników atmosferycznych zostawić może niekorzystne ślady w strukturze materiału, które niekoniecznie znikną wraz z topniejącym śniegiem.

Jak i czym skutecznie zabezpieczyć betonowe nawierzchnie w ogrodzie?

Do zabezpieczenia tego typu powierzchni najlepiej zastosować specjalistyczne preparaty, które przez całą zimę będą chroniły naszą przydomową przestrzeń. W tym celu firma Polbruk stworzyła szybkoschnący środek Polbruk Efekt.

Jest on płynnym, nie zawierającym rozpuszczalnika, impregnatem przeznaczonym do kostki brukowej, płyt tarasowych, ogrodzeń i ogrodowych elementów dekoracyjnych. Powierzchnie pokryte POLBRUK EFEKT stają się odporne na działanie czynników atmosferycznych, na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, nie chłoną oleju oraz wody. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również bezpieczeństwa – zwłaszcza zimą, zabezpieczone elementy nie nasiąkają wodą, minimalizując w ten sposób ryzyko pęknięcia poszczególnych elementów.

impregnat Polbruk Efekt

Dodatkowo, struktura powierzchni betonu pozostaje nienaruszona, dlatego też nie musimy obwiać się, że impregnat spowoduje zmiany jej zabarwienia lub ją nabłyszczy. Środek wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię i jest odporny na alkalia, a jednocześnie umożliwia oddychanie betonu. Schnie zaledwie 20 minut – wyjaśnia Wojciech Średniawa, projektant firmy Polbruk.

Co istotne już po 24 godzinach od zastosowania impregnatu Polbruk Efekt można bez obaw korzystać z zaimpregnowanych powierzchni. Warto przed nadejściem zimy zadbać o wszystkie elementy przydomowych przestrzeni, również o te betonowe, aby przez długi czas cieszyły nas one swoim zadbanym wyglądem i były ozdobą naszych domów. Z pewnością pomoże nam w tym impregnat Polbruk Efekt, który skutecznie uchroni przed przeciwnościami zimowej aury.

Źródło: Polbruk

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu