Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
22
Okazje

Rośliny, które warto mieć w sypialni: najłatwiejsze w hodowli i najbardziej sprzyjające zdrowiu

Domowe rośliny pomagają w stworzeniu ciekawej, przyjaznej i przytulnej atmosfery. Ich widok może koić zmysły i przywracać równowagę, a także oferować odrobinę natury, której tak bardzo potrzebujemy w zgiełku miasta. Jednocześnie, wiele roślin ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie - nie tylko ze względu na ich psychiczne oddziaływanie, ale również na zdolność oczyszczania powietrza. Poznaj te, które najlepiej sprawdzą się w sypialni i będą idealne nawet dla osób początkujących.

 

Rośliny dla dekoracji

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że największą zaletą posiadania roślin w mieszkaniu jest ich dekoracyjny wygląd. Bujna zieleń liści, smukłość łodyg oraz kolor kwiatów sprawiają, że po prostu czujemy się lepiej i pragniemy jeszcze częściej przebywać w danym miejscu.

Każdy z nas lubi piękno, a rośliny bez wątpienia wnoszą go dużo do każdego wnętrza. Dlatego nie wahajmy się wybierać tych, który wydają się nam najpiękniejsze i najbujniej rozkwitną w mieszkaniu. W tym celu warto je jednak dopasować do warunków, które w nim pasują.

Rośliny do sypialni dla początkujących hodowców

Być może nigdy wcześniej nie przywiązywałeś wagi do posiadania roślin w mieszkaniu, ale teraz chciałbyś to zmienić. W takim razie powinieneś zacząć od tych, które najłatwiej będzie ci utrzymać w dobrym zdrowiu: dzięki nim nabierzesz powoli nawyku opieki, a jednocześnie nie poczujesz się zbyt przytłoczony nowymi obowiązkami. Nasze rośliny wybraliśmy zgodnie z poradami umieszczonymi na w artykule “Idealne rośliny dla początkujących ogrodników” stronie sielankowelove.pl, która specjalizuje się w tematyce “slow life”.

Przykładem pięknej, chętniej wybierane i bardzo prostej w hodowli rośliny jest dracena obrzeżona, która wywodzi się z gorących regionów Mozambiku i Madagaskaru, jednak świetnie aklimatyzuje się w europejskich domach. Ze względu na swoje pochodzenie lubi jasne pomieszczenia i umiarkowane podlewanie, zazwyczaj raz na tydzień. Dzięki temu nie wymaga za wiele opieki i doskonale sprawdzi się w jasnych sypialniach.

Rośliną do ciemnych sypialni, która praktycznie nie ma szansy zmarnieć, jest zamiokulkas zamiolistny. Jego najważniejszą cechą jest brak zapotrzebowania na dużą ilość światła i wody. Praktycznie można o nim zapomnieć: będzie rósł nawet w najciemniejszym zakątku, a dodać wody wystarczy mu, gdy ziemia zrobi się bardzo sucha.

Drogocenne dla naszego zdrowia 

Mówiąc o roślinach w domu, nie można zapominać także o tym, że wiele z nich posiada cenne właściwości, w tym potrafi oczyszczać powietrze. To bardzo korzystna zdolność, która sprawia, że czujemy się lepiej: zdrowsi, pełni życia i energii. Zapewnia przyjemną odmianę od miejskiego, zabrudzonego powietrza.

Jedną z najpopularniejszych roślin, które świetnie sprawdzają się jako naturalne “filtry” powietrza, jest paproć. Posiada zdolność usuwania formaldehydu z powietrza. Potrafi je także nawilżać i zwiększać ilość tlenu, a za sprawą ujemnej jonizacji poprawia mikroklimat całego domu. Dodatkowo, jest łatwa w utrzymaniu i świetnie sprawdzi się w pobliżu okna w sypialni. Będzie niemal “strażnikiem snów”, gdyż odpoczynek w oczyszczonym przez nią pokoju będzie znacznie lepszy.

Jeśli chciałbyś znaleźć więcej roślin, które mają zdolność oczyszczania powietrza, zachęcamy do spojrzenia pod adres: creastyle.pl. To witryna poświęcona nieszablonowemu życiu i codziennej kreatywności, która udziela także praktycznych porad związanych z naszym zdrowiem i urodą. Znajdziesz tam między innymi poradnik zatytułowany “Te rośliny skutecznie oczyszczają powietrze w mieszkaniu”.

03/03/2021
Źródło: Materiały prasowe

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT