Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Betafence: Brama automatyczna czy ręczna?

W czasach, kiedy niemalże wszystko jest sterowane elektronicznie, automatyczna brama wjazdowa wydaje się być standardem, choć jej koszt wciąż zdecydowanie przewyższa koszt bramy otwieranej ręcznie. Zanim dokonasz wyboru, upewnij się, która opcja będzie korzystniejsza w Twoim przypadku.

TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w...

Brama ręczna czy automatyczna – porównanie wad i zalet

Brama automatyczna

Brama automatyczna sprawdzi się wszędzie, jednak jej zakup wiąże się z wyższymi kosztami.

Komfort korzystania z bramy automatycznej jest nieporównywalnie wyższy niż przy korzystaniu z bramy otwieranej ręcznie – docenisz to zwłaszcza, gdy korzystasz z niej codziennie.

Brama automatyczna jest niezbędna w przypadku, gdy ze swojej posesji wyjeżdżasz wprost na ruchliwą drogę publiczną – zostawienie samochodu na drodze publicznej, by zamknąć bramę, stwarza niebezpieczeństwo wypadku.

Im szerszy wjazd na posesję, tym dłuższe i cięższe skrzydła (lub w przypadku bramy przesuwnej – skrzydło) – jeśli masz szeroki wjazd, rozważ zakup bramy z napędem.

Brama manualna

Brama ręczna jest dużo tańsza od bramy z napędem.

Nie warto inwestować w bramę z napędem, jeśli wiesz, że w najbliższym czasie ogrodzenie będzie demontowane, np. w przypadku gdy planujesz postawienie nowego ogrodzenia.

Bramę ręczną warto wybrać w momencie, kiedy na co dzień się jej nie używa, np. gdy zazwyczaj korzystasz ze środków komunikacji miejskiej.

W taką bramę warto wyposażyć ogrodzenie np. domu letniskowego.

Mniej uciążliwe jest ręczne otwieranie bramy skrzydłowej, niż znacznie cięższej, przesuwnej.

Betafence brama Bekafor Classic
Betafence brama Bekafor Classic

Co zyskujesz, kupując bramę z napędem?

  • otwierasz i zamykasz bramę nie wysiadając z samochodu
  • otwierasz bramę mobilnym gościom nie wychodząc z domu
  • nie siłujesz się z ciężkimi skrzydłami bramy
  • nie tracisz czasu – możesz odjechać spod posesji, a brama zamknie się za Tobą sama
Betafence brama Egidia przesuwna manual
Betafence brama Egidia przesuwna manual

Ile to kosztuje brama automatyczna?

Automatyczne bramy przesuwne ocynkowane i powleczone trwałą powłoką antykorozyjną mogą być nawet 2-3 razy droższe niż bramy skrzydłowe otwierane ręcznie. Różnica cen znacznie się jednak zmniejsza, gdy dokonamy porównania w obrębie tego samego typu bramy (np. bramę skrzydłową otwieraną ręcznie z bramą skrzydłową otwieraną automatycznie lub bramę przesuwną manualną z bramą przesuwną z napędem).

Gdy zestawimy ceny wysokiej jakości bram przesuwnych, na przykład bram Egidia firmy Betafence, ocynkowanych i powleczonych poliestrem, o szerokości 3500 cm i wysokości 2000 cm – jednej z napędem, a drugiej bez napędu, okaże się, że brama z automatyką, wyposażona dodatkowo w zestaw fotokomórek, pilota i oświetlenie, będzie droższa od bramy otwieranej ręcznie o ok. 45 proc.

Połowę droższa automatyczna brama wjazdowa, w przypadku codziennego z niej korzystania, to tak naprawdę dużo więcej niż przysłowiowa „połowa sukcesu”. Komfort korzystania z takiej bramy docenia się już od pierwszego użycia, a zadowolenie nie mija z czasem.


Źródło: Betafence
Więcej szczegółów o bramach skrzydłowych i przesuwnych firmy Betafence znajdziesz na stronach eksperckiego portalu ogrodzeniowego www.ogradzamy.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT