Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
1
Okazje

Husqvarna: Kosiarki spalinowe - wybierz model dla siebie

Trawnik to wizytówka każdego ogrodu, miejsce wypoczynku i rekreacji. Jeżeli zależy nam, aby zachował piękną, gęstą trawę należy pamiętać o jego pielęgnacji, zwłaszcza o regularnym koszeniu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosiarek, jednak największą popularnością nadal cieszą się kosiarki spalinowe.

 

Koszenie wcale nie musi oznaczać zbędnego wysiłku - wystarczy użyć odpowiednich maszyn. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosiarek np. ręczne, elektryczne o zasilaniu sieciowym, akumulatorowe i w końcu spalinowe.

Kosiarki spalinowe to najbardziej popularne urządzenia służące do koszenia terenów zieleni. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza przy dużych i średnich trawnikach oraz rozległych terenach. Ważne jest, że nie musimy przejmować się dostępem do zasilania – niezależne źródło energii sprawia, że możemy kosić trawę na terenach mniej dostępnych albo wręcz pozbawionych dostępu do prądu. Szczególnie jeżeli koszony teren ma większą powierzchnię powinniśmy zdecydować się właśnie na model spalinowy” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Wiele modeli tego typu zaopatrzonych jest w specjalny kosz do gromadzenia ściętej trawy np. kosiarka Husqvarna LC 153. Niektóre posiadają jednak tzw. boczny wyrzut, który umożliwia koszenie bez konieczności opróżniania worka. Kosiarki spalinowe gwarantują wysoki komfort pracy, a każda z nich posiada odpowiednio dużą moc silnika, co sprawia, że maszyny są wygodne i ekonomiczne w użyciu.

Systematyczne koszenie

Należy pamiętać, że trawnik wymaga systematycznego koszenia. Pierwsze koszenie powinno odbyć się, gdy młoda trawa osiągnie wysokość 10 cm (skoszenie o 3-4 cm), następnie, po kilku dniach można kosić ją do wysokości 5 cm. Z pomocy kosiarki spalinowej powinniśmy korzystać regularnie od wiosny do października - zapewni to trawnikowi prawidłowy rozwój i piękny wygląd. Wtedy powinno odbyć się ostatnie koszenie przed zimą.

Wielu użytkowników zapomina o systematycznej konserwacji sprzętu spalinowego. Jeżeli zależy nam, aby zakupiona kosiarka była w pełni sprawna przez lata, należy pamiętać o wymianie oleju i filtrów, a także o stałym uzupełnianiu paliwa” – radzi Jerzy Banaszczyk.

Kosiarki spalinowe marki Husgvarna

Marka Husqvarna posiada szeroką gamę kosiarek spalinowych. Każdy użytkownik może wybrać odpowiednią dla siebie maszynę.

Husqvarna LC 153

Husqvarna LC 153 – dla każdego

Kosiarka tradycyjna o szerokiej, solidnej, stalowej obudowie. Oferuje dwa różne systemy koszenia: zbieranie i funkcję BioClip (rozdrabnianie). Inne udogodnienia to duże tylne koła ułatwiające manewrowanie oraz pojemny kosz na trawę.

Husqvarna LC 146S

Husqvarna LC 146S – do mniejszych ogrodów

Łatwa w obsłudze kosiarka z napędem, przeznaczona do mniejszych ogrodów. Posiada solidną stalową obudowę oraz ergonomiczny miękki uchwyt. Dodatkowo posiada funkcje takie jak TrioClip, centralna regulacja wysokości koszenia oraz solidne koła z łożyskami kulkowymi.

Husqvarna LB 553S e

Husqvarna LB 553S e – pełen profesjonalizm

To niezawodna kosiarka z systemem BioClip®, przeznaczona do użytku profesjonalnego. Zaprojektowana aby zapewnić jak najlepszą ergonomię pracy operatora i doskonały efekt koszenia. Szerokość robocza wynosi 53 cm. Bardzo łatwe ustawianie wysokości koszenia dzięki jednej, sprężynowej dźwigni. Napęd na przednie koła dla lepszego sterowania maszyną. Lekkie koła z aluminium z podwójnymi łożyskami kulkowymi i gumowymi oponami.

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu