Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
5
Do góry

Polbruk: Murek oporowy Grando - pomysł na ogrodową małą architekturę

Nasz wymarzony ogród będzie świecił pełnym blaskiem dopiero, gdy zadbamy o dodatki. W tej roli idealnie sprawdzi się murek oporowy Polbruk Grando, który dzięki funkcjonalnym i dekoracyjnym możliwościom stworzy wiele niepowtarzanych konstrukcji.

Aranżując swój wymarzony ogród, pragniemy by spełniał on rozmaite funkcje odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom, ale także, aby walorami estetycznymi zachwycał odwiedzających gości. Bez wątpienia, tym co sprawia, że zielony zakątek przyciąga uwagę i olśniewa jest urozmaicona rzeźba terenu.

Elementy małej architektury ogrodowej, tylko z pozoru odgrywają drugorzędną rolę. W istocie odpowiednio wkomponowane będą nadawać ton, stanowiąc przysłowiową „kropkę nad i”. Najlepszym dowodem jest murek oporowy Polbruk Grando, który dzięki wielu funkcjonalnym możliwościom i walorom dekoracyjnym pozwoli wykreować przestrzeń, tworząc niebanalne urozmaicenie ogrodowego krajobrazu.

Wybierając dodatki, takie jak elementy architektury ogrodowej, warto decydować się na te, które oprócz funkcji dekoracyjnej, będą spełniać także liczne role praktyczne. Na uwagę z racji walorów estetycznych, jak i szeregu zastosowań w ogrodzie, zasługują murki oporowe, takie jak np. Polbruk Grando.

Murek oporowy - gdzie go postawić?


Murek oporowy Polbruk Grando, który odpowiednio umiejscowiony podkreśli atuty pochyłego terenu. Równocześnie pozwoli ukryć niedoskonałości i osłonić obszar, który niekoniecznie wart jest bliższego przyjrzenia się.

Dzięki elementom Polbruk Grando zbudujemy wielopoziomowe, kaskadowe konstrukcje, które ozdobione roślinami stworzą zachwycające kwiatowe wyspy. Doskonale sprawdzą się na skalniakach, do odgrodzenia skarp, jako materiał do wykonania efektownej obudowy grilla czy też funkcjonalnych schodków.

Jednak nawet, gdy naturalne spadki czy wzniesienia nie występują, a ukształtowana powierzchnia ma płaską formę, za pomocą elementów małej architektury jesteśmy w stanie bez trudu wykreować dowolne aranżacje.

Murek Grando wykorzystać możemy, nie tylko przy tworzeniu niższych, pionowych konstrukcji. Ułożony z wykorzystaniem zaprawy cementowej może przybierać formę wysokich ścian oddzielających naszą posesję od sąsiednich terenów.

Murek oporowy Polbruk Grando

Linia Polbruk Grando - wymiary i kolory

W skład kolekcji wchodzą bloczki betonowe, które dostępne są w trzech wersjach: bloczek standardowy dwustronnie łamany (50 x 25 cm), bloczek standardowy trójstronnie łamany (50 x 25 cm) oraz bloczek połówkowy trójstronnie łamany (25 x 25 cm). Ich różnorodne kształty i wymiary sprawią, że możliwe będzie podkreślenie naturalnych nierówności i wzniesień, bądź też ich wykreowanie.


Atutem linii Polbruk Grando jest również bogata kolorystyka. Elementy dostępne są bowiem w aż pięciu naturalnych barwach – jasnoszarej, grafitowej, żółtej, piaskowej oraz paloma. Dzięki licznym wersjom kolorystycznym murek z łatwością stworzy spójną całość np. z zastosowaną nawierzchnią bądź wkomponuje się w tonację w której utrzymana jest elewacja sąsiadujących budynków.


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu