Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
6
Do góry

Polbruk: Murek oporowy Grando - pomysł na ogrodową małą architekturę

Nasz wymarzony ogród będzie świecił pełnym blaskiem dopiero, gdy zadbamy o dodatki. W tej roli idealnie sprawdzi się murek oporowy Polbruk Grando, który dzięki funkcjonalnym i dekoracyjnym możliwościom stworzy wiele niepowtarzanych konstrukcji.

Aranżując swój wymarzony ogród, pragniemy by spełniał on rozmaite funkcje odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom, ale także, aby walorami estetycznymi zachwycał odwiedzających gości. Bez wątpienia, tym co sprawia, że zielony zakątek przyciąga uwagę i olśniewa jest urozmaicona rzeźba terenu.

Elementy małej architektury ogrodowej, tylko z pozoru odgrywają drugorzędną rolę. W istocie odpowiednio wkomponowane będą nadawać ton, stanowiąc przysłowiową „kropkę nad i”. Najlepszym dowodem jest murek oporowy Polbruk Grando, który dzięki wielu funkcjonalnym możliwościom i walorom dekoracyjnym pozwoli wykreować przestrzeń, tworząc niebanalne urozmaicenie ogrodowego krajobrazu.

Wybierając dodatki, takie jak elementy architektury ogrodowej, warto decydować się na te, które oprócz funkcji dekoracyjnej, będą spełniać także liczne role praktyczne. Na uwagę z racji walorów estetycznych, jak i szeregu zastosowań w ogrodzie, zasługują murki oporowe, takie jak np. Polbruk Grando.

Murek oporowy - gdzie go postawić?

Murek oporowy Polbruk Grando, który odpowiednio umiejscowiony podkreśli atuty pochyłego terenu. Równocześnie pozwoli ukryć niedoskonałości i osłonić obszar, który niekoniecznie wart jest bliższego przyjrzenia się.

Dzięki elementom Polbruk Grando zbudujemy wielopoziomowe, kaskadowe konstrukcje, które ozdobione roślinami stworzą zachwycające kwiatowe wyspy. Doskonale sprawdzą się na skalniakach, do odgrodzenia skarp, jako materiał do wykonania efektownej obudowy grilla czy też funkcjonalnych schodków.

Jednak nawet, gdy naturalne spadki czy wzniesienia nie występują, a ukształtowana powierzchnia ma płaską formę, za pomocą elementów małej architektury jesteśmy w stanie bez trudu wykreować dowolne aranżacje.

Murek Grando wykorzystać możemy, nie tylko przy tworzeniu niższych, pionowych konstrukcji. Ułożony z wykorzystaniem zaprawy cementowej może przybierać formę wysokich ścian oddzielających naszą posesję od sąsiednich terenów.

Murek oporowy Polbruk Grando

Linia Polbruk Grando - wymiary i kolory

W skład kolekcji wchodzą bloczki betonowe, które dostępne są w trzech wersjach: bloczek standardowy dwustronnie łamany (50 x 25 cm), bloczek standardowy trójstronnie łamany (50 x 25 cm) oraz bloczek połówkowy trójstronnie łamany (25 x 25 cm). Ich różnorodne kształty i wymiary sprawią, że możliwe będzie podkreślenie naturalnych nierówności i wzniesień, bądź też ich wykreowanie.

Atutem linii Polbruk Grando jest również bogata kolorystyka. Elementy dostępne są bowiem w aż pięciu naturalnych barwach – jasnoszarej, grafitowej, żółtej, piaskowej oraz paloma. Dzięki licznym wersjom kolorystycznym murek z łatwością stworzy spójną całość np. z zastosowaną nawierzchnią bądź wkomponuje się w tonację w której utrzymana jest elewacja sąsiadujących budynków.

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!