Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

geoSYSTEM: Ażurowe kratki na zieloną nawierzchnię

GeoSYSTEM to nowoczesny sposób stabilizacji nawierzchni. Ażurowe kraty wykonane są z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu. Tworzywo stanowi około  20 %  kraty, pozostała część jest wolna. Kratki można wypełnić kruszywem lub ziemią i obsadzić trawą.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...
geoSYSTEM układa się na podbudowie z kruszywa łamanego
geoSYSTEM układa się na podbudowie z kruszywa łamanego, która zapewnia nośność i trwałość nawierzchni. W zależności od przeznaczenia terenu warstwa nośna może mieć grubość między 10 a 50 cm. Bezpośrednio pod kratą jest warstwa wyrównująca z piasku o grubości 3-5 cm.

Ze względu na presję inwestycyjną ilość zieleni w mieście maleje. Mieszkańcy dużych aglomeracji coraz częściej marzą o przeprowadzce na wieś, co spowodowane jest zapewne podświadomą chęcią kontaktu z naturą, czystym powietrzem i środowiskiem. Dlatego też w koncepcjach urbanistycznych wzrasta rola zieleni. Metodą na jej zwiększenie jest stosowanie "żywych nawierzchni”.  Jest to nie tylko sposób na uatrakcyjnienie terenu, ale również na zyskanie powierzchni biologicznie czynnej.

Nawierzchnie z geoSYSTEM mogą być stosowane zarówno w miejscach użyteczności publicznej: drogi pożarowe, parkingi, pobocza dróg, ścieżki piesze i rowerowe, lotniska i lądowiska; jak i na prywatnych posesjach: dojazd do garażu, miejsca postojowe, ścieżki w ogrodzie, skarpy, zabezpieczenie trawnika przed psem. 

Z uwagi na konieczną do zastosowania w eko-kratce geoSYSTEM cienką warstwę gleby, nie powinna być ona zbyt gliniasta, gdyż będzie się szybko zaskorupiała, zbyt lekka (piaskowa) ponieważ będzie szybko traciła wodę. Powinno się zastosować dobrą zasobną organiczną ziemię ogrodniczą o dużej zawartości próchnicy.

Ze względu na trudne warunki panujące w kratce zalecamy stosowanie specjalnej mieszanki nasion geoGRASS stworzonej przez firmę Hortnas. Wyselekcjonowane gatunki traw charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na niedobory wody oraz składników pokarmowych.
Ważne jest aby w trakcie całej eksploatacji zadbać  o częste podlewanie oraz stałe uzupełnianie składników pokarmowych – nawożenie.

Ażurowa krata Ażurowa krata
Kratki można wypełnić kruszywem lub ziemią i obsadzić trawą,
dzięki czemu stają się praktycznie niewidoczne.
Nawierzchnie z geoSYSTEM Nawierzchnie z geoSYSTEM

Źródło: geoPRODUCT

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT