Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
17
Do góry

Zapomnij o koszeniu trawnika i ciesz się wolnym czasem w ogrodzie!

Ciepłe dni skłaniają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękną pogodą przyjemnie jest się delektować we własnym ogrodzie, korzystając ze wszystkich jego uroków. Ciesząc się swoim zielonym azylem marzymy czasem o tym, aby mógł on sam o siebie zadbać, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Umożliwiłoby nam to spędzenie czasu wolnego na relaksie i ulubionych aktywnościach. Jeszcze kilka lat temu o takim luksusie mogliśmy tylko pomarzyć. Natomiast dzisiaj, inteligentne urządzenia takie jak roboty koszące ułatwiają nam życie w coraz większym wymiarze, zapewniając przy tym komfort i oszczędność czasu.

Roboty koszące STIHL iMOW: co je wyróżnia?

Są inteligentne, bezpieczne i ciche, a ich obsługa jest wyjątkowo łatwa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy – roboty koszące iMOW® są jak niewidzialny ogrodnik, który niepostrzeżenie zdejmuje nam z głowy rutynowe obowiązki niezbędne do utrzymania najwyższej jakości trawnika. Wyposażony w odpowiednie oprogramowanie i funkcje robot od pierwszego użycia zna nasz ogród jak własną kieszeń.

Dostępne na rynku produkty idą z duchem czasu, a zaawansowane, inteligentne technologie zaczynają królować w naszych domach, czyniąc nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Systemy i urządzenia, które kiedyś powstawały w wyobraźni reżyserów filmów science-fiction, dzisiaj stają się naszą codziennością i ułatwiają nam życie. Robot koszący systematycznie wykonujący rutynowe prace zagwarantuje nam zdrowy, estetyczny i gęsty trawnik, który będzie ozdobą naszego ogrodu.

Jakość

Bez względu na to, na jakie urządzenie koszące się decydujemy, celem nadrzędnym jest dla nas zawsze utrzymanie wysokiej jakości trawnika. Na nic przecież autonomiczny sprzęt, który będzie dokładał nam pracy… Dlatego, powinniśmy się upewnić, że parametry robota, z którego skorzystamy są wystarczające dla warunków w jakich przyjdzie pracować naszemu mechanicznemu pomocnikowi. Robot powinien być wyposażony w solidny nóż do mulczowania, który w przypadku podniesienia urządzenia zatrzymuje się automatycznie.

Roboty koszące iMOW® przeznaczone są do koszenia trawników o powierzchni nawet do 5000 m2 i mogą pracować w terenie o nachyleniu do 45% – zwraca uwagę ekspert STIHL Jarosław Ptak. Idealne efekty równomiernie przyciętej i zdrowej trawy uzyskamy dzięki powtarzalności zabiegów pielęgnacyjnych. Roboty koszące rozdrabniają trawę, która pozostaje na trawniku i stanowi dla niego źródło naturalnych składników odżywczych. Regularne koszenie wpłynie również na lepsze krzewienie i gęstnienie naszej murawy.

Roboty koszące iMOW

Inteligencja

Roboty koszące iMOW® są wyposażone w czujniki, które pozwalają im po napotkaniu przeszkody, rozpoznawać ją i zmienić kierunek jazdy. Wbudowany czujnik deszczu współpracujący z oprogramowaniem sprawi, że w zależności od życzenia użytkownika robot będzie kosił podczas każdej pogody lub wróci do stacji dokującej, jeżeli będzie padał deszcz.

Ekspert STIHL Jarosław Ptak podkreśla również, że: ustawienia robota koszącego iMOW® można zmieniać na dużym wyświetlaczu z intuicyjnym menu, a w wersji C zdalnie za pomocą aplikacji. Programowanie pracy robota jest bardzo proste, a o jej systematyczne wykonanie dba efektywny akumulator litowo-jonowy oraz inteligentny systemem zarządzania ładowaniem.

Roboty koszące iMOW

Bezpieczeństwo

Kiedy już decydujemy się na wysokiej klasy sprzęt, chcemy mieć również pewność, że jest on odpowiednio chroniony przed niepowołanymi gośćmi. Dlatego warto zwrócić uwagę czy urządzenie, które chcemy wybrać jest wyposażone w ochronę przed kradzieżą. Zabezpieczenia za pomocą kodów PIN oraz możliwość lokalizacji GPS dają pewność, że nasz sprzęt nie zmieni właściciela podczas naszej nieobecności.

STIHL logo

Dowiedz się więcej o robotach koszących STIHL iMOW®

 

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!