Logo
Logo
Do góry

Gardena: Sekatory i nożyce do przycinania krzewów i żywopłotów

Prawidłowe cięcie to podstawa dla zdrowego i pięknego rozrostu drzew i krzewów. GARDENA radzi jak pielęgnować krzewy, aby zdrowo się rozwijały, a żywopłot skutecznie chronił przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

TEMAT NA CZASIE
Jak wybrać najlepszą trawę do zakładania trawnika w ogrodzie?
TEMAT NA CZASIE
Jak wybrać najlepszą trawę do zakładania trawnika w ogrodzie?
Wysiewanie nasion traw to najpopularniejsza metoda zakładania trawnika. Jest dużo tańsza rozkładania gotowej od murawy z rolki, a jeśli zrobisz to...

Cięcie żywopłotów

Żywopłot może pełnić wiele funkcji w naszym ogrodzie. Może być ozdobą lub ogrodzeniem. Najlepszą porą na przycinanie jest lato, kiedy kończy się ich główny przyrost. Później roślina rośnie słabiej i zachowa taką formę, jaką jej nadamy. Żywopłoty przycięte w odpowiedni sposób, nadają naszym roślinom idealny kształt i prawidłowy rozrost nowych pędów. Dzięki temu nasz ogród zyskuje na wyglądzie.

Narzędzia do podcinania powinny być ostre, czyste i wygodne do użytkowania, żeby praca sprawiała nam przyjemność i była bezpieczna dla roślin oraz użytkownika. Do takich prac odpowiednie będą akumulatorowe nożyce do żywopłotu EasyCut 50-Li marki GARDENA. Wydajny akumulator pozwala na bezprzewodową i wygodną pracę w ogrodzie. Dodatkowo są bezpieczne dla użytkownika. Zderzak ochronny zapewnia bezpieczeństwo w przypadku odbicia urządzenia przy cięciu w pobliżu ziemi - mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA. Przy przycinaniu pędów powinniśmy zachować ostrożność, żeby nie uszkodzić naszych roślin, które powinny prawidłowo się rozwijać.

Przycinanie krzewów

Przycinając twarde pędy najlepiej skorzystać z wyspecjalizowanych narzędzi, aby nie uszkodzić pędów, które są zdrowe i dobrze się rozwijają. Pamiętajmy, żeby obcinać pędy pod ok. 1 cm nad pąkiem pod delikatnym kątem. Podczas przycinania, nie tylko usuwamy te pędy, które są nam niepotrzebne, ale również pobudzamy nasze rośliny do rozrostu.

Do takich zadań możemy wykorzystać GARDENA Comfort sekator ogrodowy. Charakteryzuje się wąskimi ostrzami dla dokładniejszego i precyzyjnego cięcia. Ostrza tnące pokryte są powłoka antyadhezyjną. Takie narzędzie może nam posuszyć przez wiele sezonów. To idealny sekator dla kobiet, ponieważ nie wymaga dużego wkładu siły, tnąc grubsze gałęzie kilkustopniowo.

Narzędzia ogrodowe przydatne do cięcia krzewów i żywopłotów

  • GARDENA akumulatorowe nożyce do żywopłotu EasyCut 50-Li - lekkie nożyce akumulatorowe z ergonomicznym uchwytem i wygodnym dużym włącznikiem. Geometria noży zapewnia wydajne i szybkie cięcie. Wyposażone w akumulator litowo-jonowy, który pozwala na ok. 60 minut pracy. Długość cięcia - 50 cm. Odstęp między zębami wynosi 16 mm.
  • GARDENA Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650 - to wyjątkowo wydajne i trwałe nożyce dla profesjonalnego cięcia żywopłotów. Mają szerokie, hartowane, błyszczące ostrza ze szlifem falowym oraz wbudowany obcinak do pojedynczych i grubszych gałęzi. Ich opatentowana przekładania pozwala na zwiększenie wydajności cięcia o 25%. Stabilna, aluminiowa rękojeść i elementy uchwytu zostały wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego dla poprawy komfortu obsługi.
  • GARDENA Comfort sekator ogrodowy SmartCut - mocny i wygodny sekator ogrodowy do lekkiego i ergonomicznego cięcia starszych gałęzi i pędów. Zależnie od średnicy gałęzi można włączyć specjalną funkcję, która pozwala lekko i wygodnie przycinać grubsze gałęzie. Sekator ma precyzyjnie szlifowane ostrze górne pokryte powłoką antyadhezyjną. Wyprofilowane rękojeści z aluminium, są wykończone miękkimi elementami. Dla wygody użytkownika zamek sekatora obsługiwany jest tylko jedną ręką.
  • GARDENA Premium nożyce do gałęzi 700 B - nożyce cechuje wysoka jakość cięcia, dzięki precyzyjnemu szlifowi. Wymienne ostrza wykonane są ze specjalnej, kutej stali, a podwójne, wygięte, ergonomiczne uchwyty pozwalają na wygodną pracę. Nożyce wyposażone są w stabilną, aluminiową profilowaną rękojeść oraz pochyloną głowicę tnąca.
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Nożyce do gałęzi
GARDENA akumulatorowe nożyce do żywopłotu
EasyCut 50-Li.
GARDENA Premium nożyce do gałęzi 700 B.
Sekator ogrodowy Nożyce przekładniowe do żywopłotu
GARDENA Comfort sekator ogrodowy SmartCut. GARDENA Premium nożyce przekładniowe
do żywopłotu 650.

źródło i fot.: Gardena

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
BALKON
Na czasie
BALKON
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu