Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Altax: Wodne produkty szybkoschnące do ochrony drewna

Co zrobić, kiedy płot prosi się o pomalowanie, meble ogrodowe straszą swoim wyglądem, a my, zamiast wielu godzin z pędzlem w ręku, wolelibyśmy spędzić je raczej przy grillu z rodziną? Odpowiedź: sięgnąć po wodne produkty szybkoschnące.

Użycie większości środków ochronno-dekoracyjnych pociąga za sobą konieczność zarezerwowania kilku dni na prace w ogrodzie. Podkład, schnięcie, malowanie, znowu schnięcie i na koniec druga warstwa. I ten przykry zapach rozpuszczalnika.

Dlatego warto poszukać na sklepowej półce produktów szybkoschnących do stosowania na zewnątrz, przygotowanych na bazie wody. Pozwalają one na pomalowanie altanki, płotu czy elewacji w krótkim czasie - wystarczy dwugodzinna przerwa między nakładaniem kolejnych warstw. Oznacza to, że prace można wykonać w 1 dzień - mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Produkty wodne nie ustępują swoją skutecznością i wytrzymałością środkom na bazie rozpuszczalnika, a szybkie schnięcie i niedrażniący zapach z pewnością podkreślają ich przewagę.

Zobacz także: Drewniane meble ogrodowe

Odnawiamy taras i meble ogrodowe


Taras w większym stopniu niż meble ogrodowe jest narażony na wysokie i niskie temperatury, na wilgoć i ataki szkodników. Po sezonie meble ogrodowe schowamy, a taras przykryje najpierw warstwa jesiennych liści, a potem śnieg. Dlatego niedopuszczalne jest układanie desek w stanie surowym, bez impregnatu.
Do ochrony drewna polecamy olej do tarasów, który wnika głęboko. Jego nakładanie jest proste - można zastosować pędzel albo specjalny aplikator, który równomiernie rozprowadzi produkt. Z kolei w przypadku mebli ogrodowych olej przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom naturalnego piękna drewna, ponieważ podkreśla rysunek słojów.

Meble ogrodowe Drewniany taras
Drewnaine meble ogrodowe (fot. Altax). Drewniany taras (fot. Altax).

Drewno pod ochroną

Nie zapominajmy też o konserwacji drewna. Taras i meble ogrodowe powinniśmy przygotować do aplikacji produktów ochronno-dekoracyjnych, a potem regularnie czyścić. Z biegiem lat, pod wpływem słońca, drewno ciemnieje. Warto poszukać środka czyszczącego, który z jednej strony usunie brud, tłuszcz i szare przebarwienia, zaś z drugiej usunie mech, pleśń, glony oraz rozjaśni i ożywi drewno.

źródło Altax

To Cię zainteresuje

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu