Logo
Logo
Do góry

Altax: Wodne produkty szybkoschnące do ochrony drewna

Co zrobić, kiedy płot prosi się o pomalowanie, meble ogrodowe straszą swoim wyglądem, a my, zamiast wielu godzin z pędzlem w ręku, wolelibyśmy spędzić je raczej przy grillu z rodziną? Odpowiedź: sięgnąć po wodne produkty szybkoschnące.

Użycie większości środków ochronno-dekoracyjnych pociąga za sobą konieczność zarezerwowania kilku dni na prace w ogrodzie. Podkład, schnięcie, malowanie, znowu schnięcie i na koniec druga warstwa. I ten przykry zapach rozpuszczalnika.

Dlatego warto poszukać na sklepowej półce produktów szybkoschnących do stosowania na zewnątrz, przygotowanych na bazie wody. Pozwalają one na pomalowanie altanki, płotu czy elewacji w krótkim czasie - wystarczy dwugodzinna przerwa między nakładaniem kolejnych warstw. Oznacza to, że prace można wykonać w 1 dzień - mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Produkty wodne nie ustępują swoją skutecznością i wytrzymałością środkom na bazie rozpuszczalnika, a szybkie schnięcie i niedrażniący zapach z pewnością podkreślają ich przewagę.

Zobacz także: Drewniane meble ogrodowe

Odnawiamy taras i meble ogrodowe

Taras w większym stopniu niż meble ogrodowe jest narażony na wysokie i niskie temperatury, na wilgoć i ataki szkodników. Po sezonie meble ogrodowe schowamy, a taras przykryje najpierw warstwa jesiennych liści, a potem śnieg. Dlatego niedopuszczalne jest układanie desek w stanie surowym, bez impregnatu.
Do ochrony drewna polecamy olej do tarasów, który wnika głęboko. Jego nakładanie jest proste - można zastosować pędzel albo specjalny aplikator, który równomiernie rozprowadzi produkt. Z kolei w przypadku mebli ogrodowych olej przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom naturalnego piękna drewna, ponieważ podkreśla rysunek słojów.

Meble ogrodowe Drewniany taras
Drewnaine meble ogrodowe (fot. Altax). Drewniany taras (fot. Altax).

Drewno pod ochroną

Nie zapominajmy też o konserwacji drewna. Taras i meble ogrodowe powinniśmy przygotować do aplikacji produktów ochronno-dekoracyjnych, a potem regularnie czyścić. Z biegiem lat, pod wpływem słońca, drewno ciemnieje. Warto poszukać środka czyszczącego, który z jednej strony usunie brud, tłuszcz i szare przebarwienia, zaś z drugiej usunie mech, pleśń, glony oraz rozjaśni i ożywi drewno.

źródło Altax


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu