Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Husqvarna: Traktory ogrodowe - do czego je wykorzystać?

Właściciele większych trawników często narzekają, że koszenie zabiera im zbyt dużo czasu. Rozwiązaniem tego kłopotu jest uniwersalny traktor ogrodowy. Dzięki różnorodności osprzętu z takiej maszyny można korzystać przez cały rok. Traktory pozwalają nie tylko na wydajną pielęgnację trawnika, ale można je wykorzystać do innych prac wokół domu.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Odpowiednia konstrukcja i materiały użyte do ich produkcji pozwalają na pracę w różnorodnych, także trudnych warunkach, takich jak koszenie na pochylonym terenie czy praca przy ujemnej temperaturze. Poza tym traktor ogrodowy ma o wiele więcej zastosowań niż zwykła kosiarka. „Szeroki wachlarz akcesoriów - przyczepa, lemiesz do odśnieżania, szczotka itp. - sprawiają, że traktor ogrodowy staje się uniwersalną maszyną do pracy w ogrodzie i wokół domu. Praca ogrodników lub właścicieli dużych posesji staje się łatwiejsza, szybsza, a przede wszystkim bardziej wydajna” - powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Jak wybrać najlepszy traktor ogrodowy?

Wybierając traktor ogrodowy, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na jego rozmiar. W zależności od powierzchni pielęgnowanego terenu warto dobrać odpowiedni traktor. Szerokość koszenia, moc silnika, pojemność zbiornika paliwa czy wielkość kosza na trawę to najważniejsze cechy, która należy wziąć pod uwagę.

Traktor ogrodowy
Dla wygody użytkowników traktory Husqvarna zostały dodatkowo wyposażone w technologię U-CutTM,
dzięki której maszyna lepiej skręca, precyzyjniej wykaszając trawę wokół drzew (fot. Husqvarna)

Funkcja BioClip

Traktory Husqvarna oferują wybór trzech systemów koszenia - zbieranie, rozdrabnianie (BioClip) oraz wyrzut. Funkcja BioClip dedykowana jest osobom, które chcą, aby trawnik był nawożony rozdrobnionymi ścinkami podczas koszenia. Wtedy warto wybrać traktor wyposażony w przełącznik BioClip przy fotelu. Dzięki niemu operator może bez schodzenia z maszyny przełączać między rozdrabnianiem, a zbieraniem trawy.

Technologia U-CutTM

Dla wygody użytkowników traktory Husqvarna zostały dodatkowo wyposażone w technologię U-CutTM, dzięki której maszyna lepiej skręca, precyzyjniej wykaszając trawę wokół drzew, krzewów oraz rabat kwiatowych. W porównaniu z innymi traktorami okrąg nieskoszonej trawy jest mniejszy, a koszenie bardziej wydajne. Maszyny wyposażone są także w hydrostatyczną skrzynię biegów sterowaną pedałami oddzielnymi do jazdy w przód i w tył.

Traktor z hydrostatyczną skrzynią biegów jest znacznie prostszy w obsłudze od traktora z ręczną skrzynią biegów, ponieważ ręczna skrzynia biegów wymaga zatrzymania traktora przy każdej zmianie biegu. Hydrostatyczna skrzynia biegów umożliwia regulację prędkości bez przerywania jazdy - dodaje Jerzy Banaszczyk.

Systemy chroniące użytkownika

Traktory powinny być wyposażone w różnego rodzaju systemy chroniące użytkownika. Wyłącznik bezpieczeństwa unieruchamia pojazd oraz urządzenie tnące w momencie, gdy kierowca opuszcza fotel kosiarki. Urządzenie tnące wyłącza się podczas jazdy tyłem.

Traktor duży czy większy?

Do dużych ogrodów przydomowych i gospodarstw polecamy najnowocześniejsze traktory Husqvarna.

Model GTH 264T cechuje mocna konstrukcja, szerokie urządzenie tnące oraz dwucylindrowy silnik Kawasaki smarowany ciśnieniowo. Hydrostatyczna skrzynia biegów, sterowana za pomocą pedałów pozwala na zmianę biegów bez konieczności zatrzymywania się. Większe tylne koła sprawiają, że jazda staje się bardziej płynna. Dzięki technologii Husqvarna U-Cut™ maszyna lepiej skręca, a okrąg nieskoszonej trawy wynosi jedynie 59 cm.

Potężny traktor Husqvarna YTH 184T przeznaczony jest do intensywnej pielęgnacji trawników. Dzięki wyrzucaniu skoszonej trawy, traktor ten oferuje maksymalną wydajność nawet na rzadziej koszonych terenach. Maszyna jest wyposażona w tempomat, który utrzymuje tę samą prędkość traktora, nawet gdy teren jest pofalowany lub spadzisty.

Traktor Husqvarna dla naprawdę wymagających

Traktory Husqvarna CTH to dobry wybór dla tych, którzy największy nacisk kładą na estetyczne rezultaty swojej pracy i zbieranie ścinków trawy oraz liści.

Model CTH 184T wyposażono w system sterowania U-Cut™, który ułatwia manewrowanie i koszenie wokół przeszkód. Kosz o pojemności 320 l opróżniany jest z fotela operatora.

Traktor Husqvarna CTH 224T przeznaczony jest do średnich i dużych ogrodów. Zintegrowane zbieranie skoszonej trawy pozwala na wydajną pracę w ogrodzie. Użytkownik ma możliwość łatwego przełączania pomiędzy zbieraniem a funkcją BioClip, bez konieczności schodzenia z maszyny.

Traktor ogrodowy Husqvarna Traktor ogrodowy Husqvarna
Traktor ogrodowy Husqvarna CTH 184T Traktor ogrodowy Husqvarna CTH 224T
Traktor ogrodowy Husqvarna Traktor ogrodowy Husqvarna
Traktor ogrodowy Husqvarna GTH 264T Traktor ogrodowy Husqvarna YTH 184T

źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT