Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Relacja z warsztatów. Projektowanie placów zabaw i przestrzeni edukacyjnych dla dzieci

„Bardzo praktyczne warsztaty, wskazujące właściwa drogę w postrzeganiu i projektowaniu placów zabaw…” m.in. do takich wniosków doszli Uczestnicy workshopu, które zorganizowaliśmy 11 kwietnia 2013 roku na terenie Kampusu SGGW w Hotelu Ikar.

Opiekę merytoryczną oraz spotkanie poprowadziła Pani Anna Komorowska z pracowni k., która podczas spotkania wskazała jak dobrze zaprojektować przestrzeń edukacyjną dla dzieci.

Patronat branżowy nad spotkaniem objęło Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu Odział Mazowiecki. Warsztaty podzielone były na trzy sesje, każda z nich zawierała blok teoretyczny, który stanowił szkielet do dalszych zadań praktycznych.

"Program spotkania zbudowany w ten sposób wydał się atrakcyjny m.in. pod względem merytorycznym: „wiele nowych pomysłów, ciekawostek, zmieniłem zdanie w wielu aspektach” stwierdził jeden z uczestników. Ważny aspekt tak prowadzonych zajęć to także dyskusja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy członkami grup ćwiczeniowych oraz wykładowcą. Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana na warsztatach zainspiruje do tworzeniach atrakcyjnych placów zabaw i przestrzeni edukacyjnych dla dzieci.

W przerwie szkolenia zaprezentowała się firma Sun +. Słuchacze mogli zapoznać się z bogatą ofertą firmy, pozytywne zamieszanie wywołały nowości firmy: rampline oraz rampball, które nie przypominają standardowych rozwiązań dla najmłodszych, a stanowią podstawę do świetnej zabawy.

Podziękowania dla Pani Anny Komorowskiej za poprowadzenie warsztatów oraz Mazowieckiemu Oddziałowi SPAK za patronat branżowy. Uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu. Firmie Sun+ oraz patronom medialnym za współpracę.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu