Logo
Logo
Do góry

Relacja z warsztatów. Projektowanie placów zabaw i przestrzeni edukacyjnych dla dzieci

„Bardzo praktyczne warsztaty, wskazujące właściwa drogę w postrzeganiu i projektowaniu placów zabaw…” m.in. do takich wniosków doszli Uczestnicy workshopu, które zorganizowaliśmy 11 kwietnia 2013 roku na terenie Kampusu SGGW w Hotelu Ikar.

Opiekę merytoryczną oraz spotkanie poprowadziła Pani Anna Komorowska z pracowni k., która podczas spotkania wskazała jak dobrze zaprojektować przestrzeń edukacyjną dla dzieci.

Patronat branżowy nad spotkaniem objęło Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu Odział Mazowiecki. Warsztaty podzielone były na trzy sesje, każda z nich zawierała blok teoretyczny, który stanowił szkielet do dalszych zadań praktycznych.

"Program spotkania zbudowany w ten sposób wydał się atrakcyjny m.in. pod względem merytorycznym: „wiele nowych pomysłów, ciekawostek, zmieniłem zdanie w wielu aspektach” stwierdził jeden z uczestników. Ważny aspekt tak prowadzonych zajęć to także dyskusja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy członkami grup ćwiczeniowych oraz wykładowcą. Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana na warsztatach zainspiruje do tworzeniach atrakcyjnych placów zabaw i przestrzeni edukacyjnych dla dzieci.

W przerwie szkolenia zaprezentowała się firma Sun +. Słuchacze mogli zapoznać się z bogatą ofertą firmy, pozytywne zamieszanie wywołały nowości firmy: rampline oraz rampball, które nie przypominają standardowych rozwiązań dla najmłodszych, a stanowią podstawę do świetnej zabawy.

Podziękowania dla Pani Anny Komorowskiej za poprowadzenie warsztatów oraz Mazowieckiemu Oddziałowi SPAK za patronat branżowy. Uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu. Firmie Sun+ oraz patronom medialnym za współpracę.

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu