Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
80
Okazje

Spotkajmy się na Wystawie "Zieleń to Życie" 2021

Wielkimi krokami zbliża się święto roślin i ogrodów, czyli 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, która odbędzie się dniach 2-4 września 2021 r. w Warszawie.


Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA 2021

Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 120 firm z Polski Holandii, Niemiec, Belgii, Francji i Włoch. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy towarzyszą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dla terenów zieleni i producentów roślin oraz florystyka.

Wystawa jest wyjątkową okazją poznania w jednym miejscu i czasie ogromnego bogactwa gatunków i odmian dostępnych na naszym rynku oraz spotkania osób, które na roślinach znają się najlepiej i traktują je z oddaniem i pasją.


Reportaż z Wystawy Zieleń to Życie 2019

Zieleń to życie!

W tym roku wystawie przyświeca hasło SPOTKAJMY SIĘ, które symbolizuje bliskie kontakty z naturą, a zarazem trafia w sedno ludzkich zachowań i potrzeb. One właśnie sprawiły, że w momencie strachu i niepewności tak wiele osób zainteresowało się ogrodami.

Sadzenie i pielęgnacja roślin z jednej strony jest prostą i ogólnie dostępną aktywnością, a z drugiej pozwala na skupienie, odprężenie i daje poczucie sprawczości. Za sukcesem ogrodnictwa w ostatnich czasach stoi cały szereg bezpośrednich i pośrednich korzyści dla ludzkiego życia, które liczą się bardziej niż zwykła estetyka rośliny. Pochłaniają CO2, wiążą i przechwytują cząstki stałe, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, tworzą cień, a tym samym łagodzą skutki zmian klimatycznych. Na szczęście rozwój zainteresowania ogrodnictwem idzie w parze ze świadomością, że zazielenianie naszego otoczenia jest jedynym rozwiązaniem na przyszłość.

Wejdźmy na tę drogę zaczynając od mały kroków i niech jednym z pierwszych będzie wizyta na ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA!

Do zobaczenia na ZIELENI!

2021-07-26
Więcej informacji na: zielentozycie.pl

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Ważne tematy
Lista zakupów
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze