Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Stanley: Nowa systematyka pił

Producent narzędzi marki Stanley, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, posegregował wszystkie piły zgodnie z ich przeznaczeniem. Cztery nowe kategorie pił do drewna marki Stanley to: Carpenter, Heavy Duty, Fine Finish i Specialty.

Brak pogrupowania narzędzi w sklepach bywa utrudnieniem doboru odpowiedniego sprzętu do wykonywanej pracy, na co zwrócili uwagę klienci w badaniach przeprowadzonych przez firmę Stanley.

Piły Stanley zostały pogrupowane w cztery nowe kategorie:

  • Carpenter – w tej kategorii znalazły się wszystkie piły płatnice, z dużym zębem. Są to narzędzia przeznaczone do tworzenia dużych konstrukcji. Znajdują zastosowanie podczas prac ciesielskich i dekarskich.
  • Heavy Duty – to linia pił ze średnim zębem, przeznaczonych do prac ogólnobudowlanych. Świetnie się sprawdzą podczas kompleksowych prac remontowych, a także w przydomowych warsztatach.
  • Fine Finish – jest grupą pił z małym, drobnym zębem hartowanym. W tym zbiorze znajdują się także piły z zębem niehartowanym typu JetCut, z trzema szlifowanymi krawędziami tnącymi. Pozwalają one na szybkie, a zarazem dokładne ciecie w obu kierunkach. Takiego sprzętu używa się do prac meblarskich i wykończeniowych.
  • Specialty – w tej kategorii znajdują się wszystkie piły specjalne. Zalicza się do nich otwornice oraz piły do cięcia laminatów, płyt gipsowo – kartonowych, PCV i bloczków betonowych.

Równolegle z uszeregowaniem oferty pił, Stanley wyposażył w bimateriałową rękojeść również piły specjalne, co gwarantuje pewny uchwyt podczas piłowania. Zastosowanie trzech śrub mocujących brzeszczot do rękojeści zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy narzędziem.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.


2008-10-13


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu