Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Stanley: Nowa systematyka pił

Producent narzędzi marki Stanley, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, posegregował wszystkie piły zgodnie z ich przeznaczeniem. Cztery nowe kategorie pił do drewna marki Stanley to: Carpenter, Heavy Duty, Fine Finish i Specialty.

Brak pogrupowania narzędzi w sklepach bywa utrudnieniem doboru odpowiedniego sprzętu do wykonywanej pracy, na co zwrócili uwagę klienci w badaniach przeprowadzonych przez firmę Stanley.

Piły Stanley zostały pogrupowane w cztery nowe kategorie:

  • Carpenter – w tej kategorii znalazły się wszystkie piły płatnice, z dużym zębem. Są to narzędzia przeznaczone do tworzenia dużych konstrukcji. Znajdują zastosowanie podczas prac ciesielskich i dekarskich.
  • Heavy Duty – to linia pił ze średnim zębem, przeznaczonych do prac ogólnobudowlanych. Świetnie się sprawdzą podczas kompleksowych prac remontowych, a także w przydomowych warsztatach.
  • Fine Finish – jest grupą pił z małym, drobnym zębem hartowanym. W tym zbiorze znajdują się także piły z zębem niehartowanym typu JetCut, z trzema szlifowanymi krawędziami tnącymi. Pozwalają one na szybkie, a zarazem dokładne ciecie w obu kierunkach. Takiego sprzętu używa się do prac meblarskich i wykończeniowych.
  • Specialty – w tej kategorii znajdują się wszystkie piły specjalne. Zalicza się do nich otwornice oraz piły do cięcia laminatów, płyt gipsowo – kartonowych, PCV i bloczków betonowych.

Równolegle z uszeregowaniem oferty pił, Stanley wyposażył w bimateriałową rękojeść również piły specjalne, co gwarantuje pewny uchwyt podczas piłowania. Zastosowanie trzech śrub mocujących brzeszczot do rękojeści zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy narzędziem.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

2008-10-13


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu