Logo
Logo
1
Do góry

Dremel: Wielkanocne dekoracje - zrób je sam

Wielkanoc to wspaniały moment, by spędzić czas z rodziną. Wspólne przygotowania to jedna z najważniejszych tradycji. W tym roku zamiast pozostawiać dzieciom robienie dekoracji, warto zająć się tym całą rodziną. Używając narzędzi Dremel 3000, Versa Tip, Engraver oraz pistoletu do klejenia Glue Gun można wykonać niepowtarzalne wielkanocne dekoracje.

3 projekty wielkanocnych ozdób

Wyjątkowe dekoracje wielkanocne nadadzą każdemu domowi niezwykły wiosenny klimat. Oryginalne pisanki, wyjątkowo ozdobione świece oraz piękne akcesoria do kolorowych bukietów z kwiatów i bazi sprawią, iż tegoroczna Wielkanoc pozostanie w pamięci na zawsze.

Opisane projekty można traktować jedynie jako inspirację i dowolnie je modyfikować – wykorzystując inne formy, materiały lub kolory. Z bogatym asortymentem narzędzi i osprzętu Dremel każdy może zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty dekoracyjne do domu i ogrodu wykonane z metalu, szkła, plastiku lub drewna

Dremel - wielkanocne inspiracje
Dremel - wielkanocne inspiracje
Dremel - wielkanocne inspiracje

Projekt 1 – koronkowe pisanki

Do przygotowania pięknych pisanek wystarczą tylko wydmuszki, ozdobna tasiemka, ołówek oraz narzędzie Dremel 3000. By przygotować pisanki według autorskiego projektu, należy najpierw delikatnie narysować ołówkiem wzór na jajku. Warto przy tym zwrócić uwagę, aby nie uszkodzić powierzchni skorupki.

Wykorzystując narzędzie Dremel 3000 z odpowiednią końcówką np. 105 lub 106, można delikatnie wyciąć odrysowane otwory, pamiętając, że skorupka jest bardzo delikatna i łatwo ją uszkodzić. Należy pamiętać o tym, by wybrać jajka o ładnej - gładkiej, jednolitej powierzchni lub po prostu pomalować je tradycyjnymi farbami do pisanek.

Kolorowa powierzchnia wraz z otworami i białym wnętrzem pisanki zagwarantuje niezwykły efekt wizualny. Dodatkowo można przepleść ozdobną wstążkę przez otwory w skorupce, co uatrakcyjni ozdobę.

Projekt 2 – wielkanocne świece

Idealnie nakryty stół podczas wielkanocnych obiadów można udekorować własnoręcznie ozdobionymi świecami. Rozpoczynając projekt należy wymierzyć świecę i odrysować jej powierzchnię boczną na kartce papieru, tworząc taśmę, którą po zwinięciu w walec będzie można swobodnie nałożyć na świecę.

Następny krok to wycięcie odrysu i narysowanie na powstałym prostokącie wzoru. Może on przypominać motyw umieszczony na odświętnej porcelanie lub obrusie, nawiązywać do wielkanocnych króliczków, czy też wiosennych kwiatów. Powstały szkic należy teraz precyzyjnie nałożyć na świecę i skleić końce taśmą do klejenia.

Dalej, za pomocą grubej i mocnej igły warto wykonać w papierze regularne nakłucia, tak aby były widoczne na powierzchni świecy. Teraz można odkleić papier i przystąpić do „grawerowania”.

Wykorzystując narzędzie Dremel Engraver należy połączyć zaznaczone na świecy nakłucia – wystarczy delikatnie przycisnąć końcówkę i niczym ołówkiem rysować płynne kreski. W celu wykończenia projektu powstały wzór można wypełnić specjalną farbą do świec. W ten prosty sposób świąteczny stół uzyska niepowtarzalny element dekoracyjny.

Projekt 3 – metalowe pisanki

Wiosenne bukiety pięknie podkreślają świąteczny nastrój. Żonkile połączone z tulipanami i baziami w wielu domach są zwiastunem nadchodzącej Wielkanocy. Taki bukiet można uzupełnić oryginalnymi ozdobami przygotowanymi z metalu, które nadadzą mu bardziej nowoczesny charakter.

Do wykonania projektu potrzebne będą dwie blaszki metalu, najlepiej w różnych kolorach lub odcieniach, narzędzie Dremel Engraver, pistolet do kleju Glue Gun z odpowiednim klejem do metalu, a także mocny, trwały flamaster i kolorowe wstążki.

By przygotować dekoracje do kwiatów, należy najpierw narysować na papierze owalne kształty przypominające wielkanocne pisanki w trzech różnych rozmiarach.

Gotowy szablon należy przyłożyć do jednej z metalowych blaszek i mocno go do niej przymocować– najlepiej taśmą klejącą. Używając flamastra, odrysować kształt pisanek na papierze tak, by atrament przeszedł delikatnie na metal.

Następnie, korzystając z narzędzia Dremel Engraver wykonać dekoracyjny motyw na brzegach pisanki – mogą to być nieregularne kropeczki. Kolejny krok to wycięcie z blaszki jednego dużego „jajka”, oraz po dwa średniej i małej wielkości.

Za pomocą Dremel Versa Tip należy przylutować niewielkie, metalowe koło z drutu w górnej części największej metalowej pisanki. Używając pistoletu do kleju Dremel Glue Gun przykleić po obu stronach największej pisanki najpierw średnie jajka, a następnie najmniejsze.

Z drugiej blaszki o innym odcieniu można wyciąć dowolny wzór (kwiatka, motyla lub baranka), który będzie stanowił wykończenie metalowych pisanek. Teraz wystarczy ozdobić zawieszkę kolorowymi wstążkami i dekoracja jest już gotowa.


Źródło: Dremel

TOP 10: Najczęściej czytane artykuły

1. Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej
2. Przycinanie róż: Po co, jak i kiedy przycinać róże?
3. Przycinanie tui: Kiedy, jak i czym przycinać tuje?
4. Hortensja ogrodowa: Jak uprawiać hortensję w ogrodzie?
5. Kwiaty balkonowe światłolubne - na balkon południowy i zachodni
6. Mech na trawniku: Skąd się bierze i jak go zwalczać?
7. Wrzosy w doniczkach- uprawa i pielęgnacja
8. Uprawa pelargonii – jakie mają wymagania i jak je pielęgnować?
9. Nawożenie trawników: Kiedy i czym nawozić trawnik?
10. Nawożenie tui: Jak, czym i kiedy nawozić tuje?


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu