Logo
Logo

Już jest nowy Gardeners' World Polska 8/2023. Zajrzyj do środka!

Nowy, sierpniowy (2023 r.) numer magazynu Gardeners`World Polska jest już dostępny. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w sierpniowym numerze GW Polska?

Zajrzyj do środka nowego wydania magazynu Gardeners' World Polska Sierpień 2023

Sierpień to bogactwo kwiatów, owoców i warzyw. Korzystajmy z uroków tego miesiąca, gdy bocznymi drzwiami do ogrodów wkradają się pierwsze chłody, a liście niektórych drzew zaczynają podsychać. Cieszmy się własnymi plonami i zróbmy plany na kolejny sezon.

Zbierając tegoroczne warzywa i owoce, w trosce o środowisko (i dla oszczędności), postaraj się wykorzystać wszystko to, co rośliny nam oferują – nie zapomnij o kompostowaniu resztek, dzieleniu się nadwyżkami i zagospodaruj wszystkie puste miejsca, które pozostały na grządkach, biorąc przykład z Monty’ego, który w sierpniu w Longmeadow dosiewa warzywa liściowe i przekonuje, że wcale nie jest za późno na nowe wysiewy!

Aby w kolejnym sezonie uprawiać najsmaczniejsze odmiany, za radą Łukasza zbierz ich nasiona i przechowaj do wiosny. Aby móc jak najdłużej podziwiać urodę kwiatów w wazonach, wykorzystaj rady Louise dotyczące kwiatów ciętych, a dla zatrzymania letniego nastroju stwórz kompozycję w pojemniku, która ozdobi mały ogród, balkon lub taras. Dla inspiracji zamieszczamy kilkanaście pomysłów na letnie donice w różnych stylach

A może, na przekór zbliżającej się jesieni, warto wprowadzić do ogrodu trochę egzotyki i wybrać palmę, która będzie kojarzyć się z błogim czasem wakacji? W tym numerze Sylwia podpowiada, które gatunki potrafią przetrwać polskie zimy i jak z nimi postępować, by czuły się w naszych warunkach komfortowo.

I na koniec… nie martw się niepowodzeniami, których doświadczasz przy uprawie roślin – tak jak Monty, spójrz na nie z pokorą i spróbuj zrozumieć, gdzie popełniasz błędy i jak natura reaguje na Twoje działania. Bo przecież, pomimo powtarzalności pór roku, każdego roku będzie Cię zaskakiwać czymś nowym. Na tym polega urok ogrodnictwa!

Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Autor
Już jest nowy Gardeners' World Polska 8/2023. Zajrzyj do środka!
Już jest nowy Gardeners' World Polska 8/2023. Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Tagi