Logo
Logo

Bestsellery ogrodnicze | Te 10 produktów kupowaliście najczęściej w 2022 roku

W mijającym roku 2022, w sklepie ZielonyOgródek.pl wyróżniło się wyraźnie kilka trendów zakupowych. Znalazły się w nich zarówno znane i sprawdzone pozycje z poprzednich sezonów jak i zupełnie nowe produkty. Co zatem cieszyło się największą popularnością? Przedstawiamy TOP 10 produktów ogrodniczych, które kupowaliście najczęściej!

TOP 10 produktów ogrodniczych roku 2022!
Bestsellery ZielonyOgródek.pl

Rok 2022 był kolejnym, który pokazał duży wzrost zainteresowania tematyką roślinną w naszym kraju. Duży ruch, który panował w sklepach ogrodniczych, realnie potwierdzał ten dobry trend. Im więcej zielonego tym lepiej!

Dużo uwagi przyciągały produkty przeznaczone do upraw ekologicznych oraz nawozy. Częściej korzystano też ze specjalnie przygotowanych podłoży do konkretnych roślin doniczkowych i ogrodowych. A w pierwszej połowie roku trwało szaleństwo wysiewania! Wiele osób zdecydowało się na uprawę warzyw we własnym zakresie.

Poniżej przedstawiamy TOP 10 produktów, które wskoczyły na pierwsze miejsca popularności w naszym sklepie internetowym ZielonyOgródek.pl.

Mączka bazaltowa – 3 kg
Mączka Bazaltowa – 3 kg
Nieprześcignionym numerem 1 była mączka bazaltowa. To nowość – naturalny produkt, który jednocześnie poprawia strukturę gleby, nawozi jak i chroni rośliny. Wszechstronność, ekologia i łatwość w stosowaniu sprawiły, że mączka ta cieszyła się popularnością przez cały sezon 22'.
Zobacz w sklepie
Ziemia do siewu i pikowania 20 l
Ziemia do siewu i pikowania – 20 l
Dobra ziemia to najważniejsza rzecz, o którą musimy zadbać przed zaczęciem swoich upraw. Gotowe podłoże do wysiewów gwarantuje nam dobre wschody, zdrowe siewki, a w przyszłości obfite kwitnienie i plony. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i w tym roku postawiło na specjalną ziemię do siewu i pikowania najwyższej jakości. 
Zobacz w sklepie
Odżywka do cytrusów i kaktusów Egzotic Energy
Odżywka do cytrusów i kaktusów Egzotic Energy – 35 ml
Preparat przeznaczony do zasilania roślin cytrusowych i kaktusów w formie wygodnych do stosowania ampułek znalazł się w top 3 naszego zestawienia. Pojedyncza ampułka zaopatruje roślinę w niezbędne substancje odżywcze przez okres aż do 4 tygodni!
Zobacz w sklepie
Zolte tablice lepowe na ziemiorki, maczliki, mszyce, sklep ZielonyOgrodek
Tablice lepowe na ziemiórki, mączliki, mszyce
W tym roku wielu osobom dawały o sobie znać szkodniki roślin doniczkowych. Często decydowaliście się z nimi walczyć z pomocą żółtych tablic lepowych. To produkt skuteczny, długo działający i pozwalający na kontrolę ilości szkodników.
Zobacz w sklepie
Mieszanka kwiatow na  balkon nasiona
Mieszanka kwiatów na balkon
Trend posiadania kwietnego balkonu sprawił, że dużą popularnością cieszyły się mieszanki nasion kwiatów przeznaczonych na jasne balkony. Rośliny jednoroczne o stosunkowo szybkim wzroście i obfitym kwitnieniu dobrano tak, by zdobiły doniczki od wiosny do jesieni. 
Zobacz w sklepie
Odzywka do roslin zielonych Green Energy, ZielonyOgrodek
Odżywka do roślin zielonych Green Energy – 35 ml
Kolejna odżywka, tym razem do wszelakich roślin zielnych i o ozdobnych liściach, miała niezwykle duże wzięcie. Wybierali ją wszyscy Ci, co cenią sobie łatwość stosowania i brak niebezpieczeństwa przenawożenia roślin. Ampułki na pewno znalazły swoje miejsce w niejednej Urban Jungle!
Zobacz w sklepie
Ziemia do borowek, Sklep ZielonyOgrodek
Ziemia do borówek i roślin kwaśnolubnych – 20 l
Borówkowy szał nie maleje! Ponownie w tym roku sadziliśmy te krzewy owocowe i inne kwaśnolubne rośliny. By zapewnić im właściwy start chętnie kupowana była specjalnie przygotowana do tego ziemia.
Zobacz w sklepie
Grzybnia do usuwania pni i do kompostowania
Grzybnia do usuwania pni i do kompostowania
Jest to specjalny preparat w formie grzybni, która jest aktywna na obumarłym drewnie i nie tylko. Działanie grzyba sprawia, że pniak lub inne resztki ulegają szybkiemu rozkładowi (nawet w 6 miesięcy). Produkowanie własnego "czarnego złota ogrodników", którym jest kompost, staje się coraz bardziej popularne!
Zobacz w sklepie
Polyversum WP Uniwersalny
Polyversum WP Uniwersalny
Ten preparat biologiczny do zwalczania chorób grzybowych roślin jest przeznaczony zarówno do stosowania zapobiegawczego jak i interwencyjnego. Skutecznie chroni nasz ogród przed rozprzestrzenianiem się patogenów, a dodatkowo jest ekologiczny. 
Zobacz w sklepie
Pomidor cherry Indigo nasiona, sklep ZielonyOgrodek
Pomidor cherry 'Indigo'
Wśród dostępnych w naszym sklepie licznych nasion warzyw wyróżniły się pomidory. Najpopularniejsza okazała się odmiana pomidorków koktajlowych (cherry) 'Indygo'. Nietypowy kolor, duża plenność i odporność na choroby sprawiły, że znaleźliśmy je w naszym TOP 10 wszystkich produktów w tym roku! Najwyraźniej czas coś wysiać!
Zobacz w sklepie

Zdjęcie tytułowe: Weerapat Wattanapichayakul/Dreamstime ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Bestsellery ogrodnicze | Te 10 produktów kupowaliście najczęściej w 2022 roku
Bestsellery ogrodnicze | Te 10 produktów kupowaliście najczęściej w 2022 roku
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.