Logo
Logo

Już jest! Gardeners` World Polska 8 2022 | Zajrzyj do środka!

Ukazało się najnowsze, sierpniowe wydanie magazynu Gardeners`World Polska. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w sierpniowym numerze GW Polska?

"Sierpień to wyjątkowy czas w ogrodzie – gdzieś na styku późnego lata i wczesnej jesieni. Wiele roślin straciło swoją energię i szczyt dekoracyjności ma za sobą, jednak za chwilę ich miejsce zajmą nowe gwiazdy. Stoją jeszcze niecierpliwie za sceną, czekając na sygnał, by rozbłysnąć kolorem i wystąpić w jesiennym spektaklu w pełnej okazałości. Jeśli Twój ogród jest teraz smutny, to znak, że brakuje w nim odpowiednich aktorów.

Na szczęście łatwo wypełnisz rabaty, zaglądając na strony 6-19, gdzie czeka aż 21 kolorowych i pełnych energii gwiazd późnego lata. Nasze ogrody nareszcie obfitują w plony niezwykłych owoców (str. 68), smakowitych warzyw (str. 88) i jadalnych kwiatów (str. 83), które sami wyhodowaliśmy. To upragniony czas, by rozsmakować się w nich podczas leniwych posiłków na świeżym powietrzu. Cieszmy się tym!

Spróbuj wyłączyć tę część mózgu, która szuka nowego zadania do wykonania i zamiast tego usiądź, słuchaj i patrz. Kto przylatuje, kto brzęczy? Jeśli widzisz i słyszysz wokół siebie dziką naturę, jesteś prawdziwym szczęściarzem. Ale czy możesz mieć i zrobić jeszcze więcej? Oczywiście! Odkryj poradnik Alana dotyczący dzikich roślin – dzięki niemu zmienisz swoje spojrzenie na chwasty (str. 74). Nie przegap także wskazówek Adama (str. 91), który podpowie, jak „zapuścić” ogród i stworzyć bezpieczne siedliska. Nasze ogrody (niezależnie od tego jak małe) mogą być idealnym przystankiem na drodze najróżniejszych motyli, pod warunkiem, że zorganizujemy im odpowiedni bankiet – bogaty w nektar (str. 97). Zostaną dłużej, jeśli zadbamy o pełen cykl rozwojowy, zapewniając pożywienie dla gąsienic.

Każdy z nas może wnieść swój wkład w ochronę środowiska – zapraszając do siebie dzikie zwierzęta. Podziel się z nami, jakie kroki podejmujesz w swoim ogrodzie, a my opublikujemy najciekawsze w nadchodzących miesiącach. Ciesz się naturą na każdym kroku! Do przeczytania za miesiąc.

Udanych wakacji. Ciesz się tym letnim wydaniem, ogrodem i odpoczynkiem.
Do przeczytania za miesiąc!

Paweł Romanowski
Redaktor naczelny

Autor
Już jest! Gardeners` World Polska 8 2022 | Zajrzyj do środka!
Już jest! Gardeners` World Polska 8 2022 | Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Tagi
Artykuł pochodzi z magazynu:
Gardeners' World. Edycja Polska
Gardeners' World. Edycja Polska
Sierpień 2022
Przejrzyj i kup