Logo
Logo
14
Okazje

Całoroczne grille gazowe dla fanów klasycznego barbeque

Sezon grillowy w pełni i każdy z nas wyczekuje weekendowych spotkań z rodziną i przyjaciółmi połączonych ze wspólnym grillowaniem potraw. Grille gazowe od lat stanowią naturalny krajobraz wszystkich ogrodów w USA, a kilka lat temu zaczęły szturmem podbijać Europę, w tym również Polskę. Co sprawia, że grille gazowe tak szybko zdobywają zwolenników?

 

Grille gazowe to przede wszystkim funkcjonalność i wygoda. Nie musimy martwić się wcześniejszym rozpaleniem węgla, przygotowaniem brykietu, podpałki, ani dostępem do źródła prądu, jak ma to miejsce w przypadku grilli elektrycznych. Grill gazowy dzięki zastosowaniu palników gazowych i zamkniętej komorze pozwala na szybsze przygotowywanie potraw i osiągnięcie wyższych temperatur pieczenia.

Dlaczego warto postawić na całoroczne grille gazowe? 

Zdrowo i ekonomicznie 

Wybrane modele grilli gazowych Masport od AL-KO wyposażone zostały dodatkowo w szybę zainstalowaną w obudowie grilla, dzięki której nie trzeba otwierać pokrywy, aby sprawdzić stan grillowanych potraw. Ponadto dzięki wykorzystaniu gazu dania nie przesiąkają szkodliwymi substancjami, jak ma to miejsce w przypadku reakcji wytopionego tłuszczu z mięsa z brykietem. Cały tłuszcz wytopiony z potrawy zostaje zgromadzony w tacce, którą po grillowaniu możemy z łatwością wyczyścić. Nie korzystamy także z chemicznych podpałek, dzięki czemu nasze dania z grilla gazowego są aromatyczne i zdrowe.

Grille gazowe Masport
Kto z nas nie zna problemów związanych z rozpaleniem tradycyjnego węglowego grilla. Z grillem gazowym jest to banalnie proste. Grille Masport od AL-KO mają wbudowany samozapłon dzięki czemu wystarczy przekręcić kurek, a grill momentalnie się odpala. Wózek pod grillem idealnie mieści butlę z gazem, dzięki czemu całość wygląda bardzo estetyczne. Ponadto, niektóre modele grilli Masport wyposażone są w dodatkowy palnik zewnętrzny, na którym w trakcie grillowania możemy przygotować sosy lub zupy. To także rozwiązanie bardziej ekonomiczne ponieważ koszt gazu wykorzystanego do grillowania jest nawet 10 krotnie tańszy niż wartość wypalonego w tym samym czasie brykietu i podpałki w grillu węglowym – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Wielkość ma znaczenie

Grille gazowe Masport od AL-KO to nie tylko wygoda, ale także szybkość przygotowywania potraw. Ruszt grilla gazowego Masport jest większy niż standardowy rozmiar rusztu w grillu węglowym, dzięki czemu możemy grillować więcej rzeczy jednocześnie. Wykorzystanie gazu do zasilania grilla sprawia, że temperatura w komorze rozkłada się równomiernie i jest łatwa do kontrolowania, dzięki termometrowi umieszczonemu na obudowie. Dodatkowo można do grilla dokupić zestaw akcesoriów do grillowania w estetycznej walizce oraz futerał, który ochroni grill przed działaniami promieni UV i deszczu podczas, gdy nie będzie używany.

Grille gazowe Masport od AL-KO

Grillowanie cały rok

Wielu z nas sezon grillowy kojarzy z wiosną i latem. Z grillami gazowymi Masport od AL-KO sezon grillowy trwa cały rok. Grille gazowe są urządzeniami całorocznymi i mogą być z powodzeniem wykorzystywane jesienią i zimą, zarówno w ogrodzie jak i na tarasie czy w ogrodowej altanie. Brak dymu z wypalanego węgla sprawia, że grille te mogą być wykorzystywane także na balkonach w blokach wielomieszkaniowych.   

AL-KO KOBER GROUP - przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, posiadające swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. AL-KO to nowoczesna firma z 90-letnią tradycją, z siedzibą w Großkötz koło Günzburga, która zatrudnia ok. 3000 osób. W 2020 roku grupa AL-KO odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. Historia firmy sięga 1931 roku, wtedy zaczęła działalność jako mały warsztat ślusarski. Dziś stanowi część globalnej grupy technologicznej. Motto marki „Quality for Life” oznacza: wyjątkową jakość wytwarzanych produktów i wysoki poziom świadczonych usług przez firmę AL-KO. AL-KO KOBER GROUP jest częścią koncernu PRIMEPULSE.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe AL-KO

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu