Logo
Logo
1
Okazje

Warszawa w kwiatach – ostatnie dni na zgłoszenia w konkursie

Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień można zgłaszać swoje ukwiecone balkony i ogrody do konkursu Warszawa w kwiatach. Zwycięzcy tegorocznej rywalizacji zostaną ogłoszeni pod koniec sierpnia.

 

W tym roku, po raz pierwszy, poza balkonami i ogrodami zgłaszać można również rodzinne działki. Do konkursu można zgłaszać się w sumie w siedmiu kategoriach:
• Balkony, loggie i okna,
• Inicjatywy sąsiedzkie,
• Ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jednorodzinnych,
• Osiedla mieszkaniowe,
• Ogród lub ogródek edukacyjny przy szkołach i przedszkolach,
• Ogrody kwietne działkowe,
• Założenie ogrodowe dla instytucji, które w statucie mają opiekę nad ogrodami i terenami zieleni w przestrzeni miejskiej.

W rywalizacji mogą brać udział nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale również szkoły i przedszkola oraz instytucje, które statutowo zajmują się opieką nad ogrodami.


Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody i upominki – m.in. wyjątkowe krzewy z Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż, które ufunduje Ogród Botaniczny PAN w Powsinie.

W tym roku przewidziano także trzy nagrody specjalne. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy objęło patronatem nagrodę im. Zofii Wóycickiej dla nadzwyczajnego ukwiecenia, a dla najbardziej warszawskiej przestrzeni przewidziana jest nagroda im. Stefana Starzyńskiego – twórcy konkursu.

Ze wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie też to najpiękniejsze – Mister Kwiatek. Laureat tej nagrody może liczyć na wyjątkowe wyróżnienie – razem z projektantką miejskich ukwieceń, ekspertką Zarządu Zieleni, Małgorzatą Dudek-Grzegorzewską zaprojektuje rabaty kwietne w Parku Ujazdowskim, które zakwitną na wiosnę 2023 roku.

Nabór zgłoszeń trwa do czwartku, 30 czerwca. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz na stronie www.warszawawkwiatach.pl lub formularz papierowy, który można pobrać w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz w oddziałach Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Laureaci zostaną ogłoszeni 28 sierpnia podczas kwietnego pikniku pełnego atrakcji w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. specjalny koncert, performance „Flower Power” oraz wykład o projektowaniu rabat.

Organizatorami konkursu, w którym nagradzane są najpiękniejsze ukwiecone przestrzenie w stolicy, są m.st. Warszawa, Zarząd Zieleni oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji

Źródło: materiały prasowe m.st. Warszawy, więcej informacji o konkursie na: www.warszawawkwiatach.pl

 

 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu