Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Okazje

Gardena: Łopaty do śniegu - odśnieżaj z lekkością

Zimą w naszych ogrodach - na podjazdach i ścieżkach - gromadzi się śnieg. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji zawiązanych z poślizgnięciem się pieszych, powinniśmy regularnie odśnieżać. Dzięki ergonomicznym narzędziom zimowym obowiązek ten stanie się bardziej komfortowy.

 

Odśnieżanie ogrodu to ciężka praca powtarzająca się wielokrotnie w sezonie zimowym. Warto więc zadbać o to, aby mieć pod ręką odpowiednie narzędzia ogrodowe dostosowane do potrzeb każdego użytkownika.

Łopaty do śniegu GARDENA combisystem

W skład popularnego systemu narzędzi ogrodowych combisystem wchodzą eleganckie, ergonomiczne łopaty do odśnieżania, które z łatwością usuną śnieg z podjazdów do garażu, chodników i schodów. GARDENA oferuje łopaty o szerokości pracy 40 lub 50 cm i profilu krawędzi wykonanym z tworzywa sztucznego lub aluminium.

Do gładkich powierzchni np. z betonu czy asfaltu idealnie nadaje się łopata z aluminiową krawędzią, plastikowa natomiast sprawdzi się na nierównym terenie np. kostce brukowej - bez hałasu, który często przeszkadza sąsiadom. Głowice łopat zostały wyposażone w wysokie krawędzie boczne, co sprawia, że nabierany śnieg nie spada na boki, a odpowiednia tekstura gwarantuje, że śnieg do nich nie przywiera. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane łopaty jest odporne na uderzenia, sól drogową i zimno do minus 40 stopni.

Firma Gardena poleca:

  • łopatę do śniegu GARDENA combisystem KST 40 - to idealna do łatwego usuwania śniegu. Jest lekka i stabilna. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odporna na ścieranie, działanie mrozu do -40oC i sól drogową. Polecana do każdej powierzchni, szczególnie nierównej np. kostki brukowej,
  • łopatę do śniegu GARDENA combisystem Alu 50 - służy do łatwego usuwania śniegu. Bardzo lekka i stabilna. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Odporna na ścieranie, działanie mrozu do -40oC i sól drogową. Szczególnie polecana do gładkich powierzchni.

Trzonek aluminiowy 130 – odśnieżanie ergonomiczne

Zimowa praca powoduje duże obciążenia - przede wszystkim jeśli chodzi o ręce. Jeżeli urządzenie nie jest wystarczająco ergonomiczne, czynności takie jak pozbycie się lodu z chodników czy śniegu ze schodów ogrodowych, mogą prowadzić do bolesnego napięcia mięśniowego. Aby zimowe zadania stały się łatwiejsze do wykonania GARDENA proponuje trzonek aluminiowy 130. Pozwala on na ergonomiczną pracę w pozycji pionowej, a specjalnie zaokrąglony uchwyt ułatwia prowadzenie narzędzia. Idealnie nadaje się do pracy z elementami zimowymi. Może być również połączony w różnych kombinacjach z innymi narzędzi systemowymi combisystem GARDENA. Sześciokątne mocowanie i śruba zaciskowa daje gwarancję stabilnego połączenia. Długą żywotność popularnych urządzeń combisystem marki GARDENA zapewnia 25 lat gwarancji.

Łopata do śniegu GARDENA Combisystem Łopata do śniegu GARDENA Combisystem

2011-10-18
źródło i zdjęcia: GARDENA

Tagi
 
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu