Logo
Logo

Dlaczego warto kupić pokrowce na meble ogrodowe? Na co zwrócić uwagę?

Kupno mebli ogrodowych to dość duża inwestycja, dlatego warto o nie odpowiednio dbać, by służyły nam przez wiele lat. Bardzo ważna jest między innymi ochrona przed wpływem warunków atmosferycznych, szczególnie zimą. Promienie słoneczne, deszcz czy śnieg to główne przyczyny szybkiego pogarszania się stanu mebli ogrodowych. Nie wszyscy mają możliwość schowania ich po sezonie letnim, warto wówczas zwrócić uwagę na pokrowce na meble ogrodowe. Co jest ważne przy ich wyborze?

Zadania pokrowców na meble ogrodowe 

Pokrowce ochraniają meble ogrodowe przed praktycznie wszystkimi niekorzystnymi wpływami pogody. Osłaniają je przed deszczem, śniegiem, mrozem, ale także przed zbytnią ekspozycją na działanie promieni słonecznych. Z bardziej prozaicznych aspektów – stanowią także ochronę przed brudem, dzięki czemu wiosną wystarczy je jedynie przetrzeć, a jeśli nakładamy je okresowo w czasie deszczu, po zdjęciu można od razu korzystać z mebli. 

Harbour Lifestyle / YouTube


Pokrowce na meble ogrodowe – jakie wybrać? 

W sklepach internetowych, a także w marketach z materiałami ogrodniczymi i budowlanymi znajdziemy bez trudu pokrowce na stoły, krzesła, fotele, a nawet huśtawki ogrodowe. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. 

Jednym z nich jest oczywiście rozmiar. Najlepszym wyjściem jest zakup pokrowców wraz z meblami, wtedy będziemy mogli być spokojni, że będą idealnie dopasowane. Wielu producentów zapewnia taką możliwość. Jeśli tego nie zrobiliśmy, przed wybraniem się na zakupy musimy zmierzyć szerokość, długość i wysokość mebla. 

Równie ważne jest zwrócenie uwagi na to, do jakich mebli jest przeznaczony pokrowiec. Wiele z nich jest produkowanych z myślą o konkretnym materiale. Najbardziej narażone na uszkodzenia są te wykonane z drewna, wikliny czy technorattanu, więc pokrowce na nie warto wybierać najstaranniej. 

Również same pokrowce na meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów – możemy spotkać osłony poliestrowe, polietylenowe, foliowe lub wykonane z materiału zaimpregnowanego akrylem czy wzmocnionego PCV. Zwróćmy uwagę, czy wybrane przez nas są odporne na promieniowanie UV, a przy tym czy zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.

Koniecznie sprawdźmy też, czy dany pokrowiec nadaje się jedynie do użytku w czasie sezonu, czy zda egzamin także zimą w czasie mrozu. Warto też zastanowić się, czy jego nakładanie i ściąganie nie będzie sprawiało żadnych problemów oraz sprawdzić, czy dół pokrowca można ściągnąć sznurkiem, by się nie zsuwał.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie: Alexandre Patchine - AdobeStock

Autor
Dlaczego warto kupić pokrowce na meble ogrodowe? Na co zwrócić uwagę?
Dlaczego warto kupić pokrowce na meble ogrodowe? Na co zwrócić uwagę?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

 
Powiązane tematy

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-wokol_domu_architektura_i_meble
NAJNOWSZE TREŚCI