Logo
Logo

Pilarki do cięcia drewna do kominka

Cięcie drewna kominkowego, ścinanie drzew czy przycinanie gałęzi to czynności, które większość z nas regularnie wykonuje. Odpowiednio dobrana pilarka pozwoli nam cieszyć się z szybkich efektów i zamienić żmudną pracę w bezpieczną przygodę. Husqvarna podpowiada czym kierować się przy wyborze, aby przydomowe prace były lekkie i przyjemne.

Oprócz cierpliwości i motywacji, w pracy nic nie pomaga bardziej od rozsądnego planowania. Dlatego przed wyborem pilarki idealnej należy przeanalizować kilka ich walorów, aby później służyły nam pomocą przez wiele lat. W ofercie firmy Husqvarna znajdziemy zarówno urządzenia dla najbardziej wymagających, jak i tych, którzy użytkują je mniej intensywnie, lecz nie chcą tracić nic z profesjonalizmu i innowacyjnej technologii.

Jak wybrać pilarkę do cięcia drewna?

Na początku powinniśmy zadać sobie pytanie – do jakiego rodzaju prac będziemy wykorzystywać nasze urządzenie? Jeżeli w ogrodzie nie spędzamy wielu godzin i pilarka nie będzie naszym nieodłącznym towarzyszem, pierwszy krok w poszukiwaniach mamy już za sobą - wybierzmy model uniwersalny, który sprosta lekkim pracom.

Praca nim musi być maksymalnie prosta i bezpieczna. Po pierwsze zwróćmy uwagę na konstrukcję i funkcje ergonomiczne. Niezależnie od sumy godzin, które spędzimy w ogrodzie, niski poziom drgań i wyważony korpus maszyny, to cechy gwarantujące bezpieczeństwo użytkownikowi. Ergonomia jest równie ważna co niewielka waga. Pilarki spalinowe Husqvarna zaopatrzone są w zwiększające bezpieczeństwo hamulce, które uruchamiane są automatycznie. Zwróćmy też uwagę na silnik i rozrusznik.

 

Kolejnym ważnym parametrem jest moc pilarki. Urządzenia spalinowe o mocy 1,4 – 1,5 kW– podołają wszystkim, nawet kryzysowym zadaniom w ogrodzie, takim jak usuwanie pozostałości po burzach i wichurach. Nie bez znaczenia w takich sytuacjach jest także ich mobilność – możemy je zabrać wszędzie tam, gdzie będą potrzebne, bez martwienia się o dostęp do energii. Husqvarna w swoich maszynach stosuje silnik X-Torq, dzięki któremu większa wydajność to także mniej spalin – plus dla nas i środowiska.

Następna ważna cecha to długość prowadnicy. Wyznacza moc i obciążenie dla maszyny, czyli także naszą wygodę. Do prac przy domu Husqvarna proponuje optymalną długość 33 – 40 cm. Dzięki takiej długości maszyna pozostanie zwinna i szybka, a jej siła pozwoli zaoszczędzić nam nasze rezerwy.

Jeżeli nie moc, a maksymalny komfort jest naszym priorytetem, stawiamy na ciche pilarki elektryczne – idealne do lżejszych prac. Łatwość obsługi jest ich cechą charakterystyczną. Nie wytwarzają też żadnych zanieczyszczeń i nadają się idealnie do mniej wymagających zadań – np. prac pielęgnacyjnych. Elektryczne pilarki Husqvarna, takie jak model 321 EL, posiadają system SoftStart, który łagodnie wprawia maszynę w ruch, a także automatyczny hamulec łańcucha. To największa zaleta – czas reakcji jest natychmiastowy, przez co bezpieczeństwo pracy jest maksymalne – komentuje Jerzy Banaszczyk, ekspert marki Husqvarna.

Testujemy niezwykłe narzędzia ogrodnicze, których jeszcze nie znacie... a powinniście je mieć!
Przeczytaj także
Testujemy niezwykłe narzędzia ogrodnicze, których jeszcze nie znacie... a powinniście je mieć!

Na komfort pracy wpływa jeszcze wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy doborze pilarki idealnej. System oczyszczania powietrza wykorzystujący siłę odśrodkową wentylatora zapewnia rzadszą wymianę filtrów, płynną pracę i mniejsze zużycie silnika. Zespolona dźwignia wyłącznika zapłonu oraz pompka paliwa ułatwiają uruchamianie pilarki, co podnosi atrakcyjność pracy. Gdy zdecydujemy się na pilarkę elektryczną zyskujemy między innymi łatwą kontrolę nad poziomem oleju dzięki specjalnemu okienku i bezpieczeństwo, które daje hamulec łańcucha, osłona ręki i wychwytnik łańcucha.

Źródło: Husqvana

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl