Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
Do góry

Joe radzi. Jak umeblować ogród?

Służą nie tylko do relaksu i wykorzystywania podczas posiłków – niosą też ważną informację o stylu. Joe Swift podpowiada, jak zaaranżować w ogrodzie przestrzeń, w której będziemy siadywać.

Kiedy projektuję ogrody, często zaczynam od zaznaczenia lokalizacji i wielkości miejsc, w których gospodarze będą siadywać. Właśnie te przestrzenie są kluczowym elementem idealnego „punktu docelowego” oraz determinują sposób, w jak widzimy ogród z pozycji siedzącej. Miejsca do siadywania są z definicji przeznaczone do relaksu – ostatecznie kto jest w stanie oprzeć się ławeczce ustawionej w rozproszonym cieniu pod drzewem w słoneczny dzień? Gdybyśmy na niej nie usiedli i nie zrobili sobie krótkiej przerwy, wydawałoby się to wręcz niegrzeczne!

Rodzaj, wielkość i wykończenie wybranych przez nas siedzisk pomagają określić całościowy styl ogrodu, a mała architektura i nasadzenia roślinne w najbliższym otoczeniu siedzisk potrafią sprawić, że będą one same w sobie obiektem designerskim.

W ostatnich latach firmy i projektanci wytwarzają szeroką gamę mebli ogrodowych – często trwałych, stylowych i, za co jestem wdzięczny, wygodnych. Na designerskie meble można wydać mnóstwo pieniędzy, ale naprawdę nie trzeba tego robić. W ofercie jest mnóstwo niedrogich produktów, a przy odrobinie wyobraźni i talentu do majsterkowania można z łatwością kreatywnie coś przetworzyć, sprawiając, że będzie to wyjątkowy obiekt w naszym ogrodzie...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Edycja Polska - Marzec-Kwiecień 2018
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!