Logo
Logo
Do góry

Letnie piękności. Sposób Carol na wysiew nasion

Chcesz niewielkim kosztem zalać ogród feerią letnich kolorów? Carol pokazuje najlepsze kwiaty, które ich dostarczą – do wysiania w lutym.

Marzysz już o letnich barwach? O rabatach wybuchających pąkami i donicach ociekających kwiatami? W środku zimy taka wizja jest niezwykle kusząca. Jednak jeśli jesteś trochę podobny do mnie, to w twojej skarbonce są pustki i musisz uważnie wydawać każdy grosz.

Inwestycja w kilka opakowań nasion i wysianie ich w lutym może przynieść ogromny zysk. Zapewnisz sobie wspaniałe kwiatowe przedstawienie za niewielką sumę, a trud włożony we własnoręcznie otrzymane rośliny z nasion da ci mnóstwo satysfakcji.

Dla wielu ogrodniczych pasjonatów produkcja własnej rozsady kwiatów do wiszących koszy, pojemników i na rabaty jest corocznym rytuałem. Mamy też ogromny wybór ekstrawaganckich kwiatów, które letnim nasadzeniom dodadzą elektryzujących smaczków i zapewnią dynamiczny wygląd rabatek, obwódek i kompozycji w pojemnikach aż do jesieni. Wiele z tych olśniewających kwiatów pochodzi z Meksyku i często należy do najliczniejszej rodziny wśród kwiatów ozdobnych: astrowatych. Kwiaty astrowate cechują się zwykle okazałymi, zwracającymi uwagę płatkami w kolorach wabiących pszczoły – ostentacyjnie radosne dalie są tego najlepszym przykładem...

   
Gardeners World Edycja Polska Źródło: Gardeners` World Edycja Polska - Styczeń-Luty 2018
   

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Wydanie specjalne: Własne Uprawy. Już dostępne!