Logo
Logo
Do góry

Lubimy zimę... w oczekiwaniu na lepsze

Styczeń uważa się za trudny miesiąc. W ogrodach nic się nie dzieje, pogoda jest okrutna – nawet ptaki trzęsą się na gałęziach – a my wpadamy w przygnębienie, że święta już się skończyły i że jak zwykle nie spełniliśmy noworocznych postanowień.

Cóż, siedzenie na kanapie, popijanie grzańca i opychanie się ciastami nie poprawią nastroju. Krew musi zacząć krążyć szybciej! Czyli z powrotem stań się ogrodnikiem. Wyjdź na zewnątrz, zajrzyj do szopy – z pewnością znajdziesz sobie jakieś zajęcie. Trochę intensywnej pracy przywróci ci radość życia.

GWIAZDA NUMERU
Pigwowiec japoński (Chaenomeles japonica)

Kolczasty krzew, który przegania złą pogodę z werwą mokrego szczenięcia buszującego w stosie prania. Po zimie wszyscy będziemy potrzebować zastrzyku energii – i ta roślina nie rozczarowuje. Jest kilka odmian, przeważnie z czerwonymi i różowymi kwiatami (jeden z białymi, ale dla mnie jest narzucający się i dość pospolity), wcześnie kwitnącymi [w Polsce dopiero w kwietniu]. Jesienią pojawiają się aromatyczne, żółtawe owoce. Surowe są twarde i cierpkie, ale zrobisz z nich dobry dżem.

● Uprawa Poradzi sobie w każdych warunkach i nie zaszkodzi mu wystawienie na wiatr. Najlepiej rośnie przy murze. Bez palików będzie niechlujnie wyglądać.
● Wysokość x Szerokość 2x2 m

   
Gardeners World Edycja Polska Źródło: Gardeners` World Edycja Polska - Styczeń-Luty 2018, Tekst: James Alexander-Sinclair, zdjęcia: Sarah Cuttle
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!