Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Carol: Drzewa do każdego ogrodu

Późna jesień to też czas sadzenia drzew, jednak na jakie się zdecydować? Carol podpowiada, jak wybrać to, w którym się zakochasz – niezależnie od wielkości działki.

O tej porze roku, kiedy opadają liście i odsłaniają się gałęzie, większą uwagę zwracamy na drzewa. Cały rok w ogrodzie kręci się wokół drzew zrzucających liście: od nagich gałęzi zimą do nowych gałązek wiosną, świeżych liści i kwiatów oraz letniej zieleni koron, która stopniowo przechodzi w jesienny kalejdoskop barw.

Każdy ogród, niezależnie od wielkości, potrzebuje drzewa i nawet na najmniejszej działce znajdzie się miejsce dla przynajmniej jednego. Drzewo doda ogrodowi charakteru i zmieni go w przyjazne miejsce. Ze wszystkich roślin w naszych ogrodach to drzewa dają nam poczucie ciągłości: są znakami interpunkcyjnymi w żywopłotach, zasiedlają parki i zmieniają miasta w miejsca tętniące życiem. Drzewa są płucami naszej planety i bez nich nie moglibyśmy oddychać.

Zatem listopad wcale nie oznacza początku końca sezonu; jest początkiem czegoś nowego. Ziemia jest jeszcze ciepła, a sadzonki drzew – z nagimi korzeniami lub w donicach – zasilają szkółki i centra ogrodnicze. Teraz jest najlepszy czas na posadzenie drzewa. Ukorzeni się i zwiąże z ziemią, w której, przy naszej miłości i opiece, będzie żyło przez wiele lat, a czasem przeżyje nawet tego, kto je posadził...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie: Gardeners` World Edycja Polska - Listopad-Grudzień 2017
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Ważne tematy
Lista zakupów
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska wrzesień 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT