Logo
Logo
Strefa magazynu

Gardener's World 2023

Zdobią nasze domy i mieszkania o każdej porze roku, ale w miesiącach zimowych dają najwięcej radości i czerpiemy najwięcej z ich obecności. Pochodzą z różnych stron świata i dlatego różnią się między sobą wyglądem oraz wymaganiami uprawowymi. W tym wydaniu podpowiadamy, jak sprawić, by rośliny doniczkowe były szczęśliwe i zdrowe.

"Szczęśliwe rośliny doniczkowe" to specjalne wydanie magazynu Gardeners' World Edycja Polska. Poświęcone jest roślinom do uprawy w warunkach domowych.

Pierwsze rozdziały to przewodnik po najciekawszych gatunkach i odmianach, umożliwiający wybór idealnego okazu do każdego pomieszczenia – zarówno do wielkiego jasnego salonu, sypialni, wilgotnej łazienki, zacienionego korytarza czy małego mieszkania lub biura. Zaprezentowane zostały rośliny o bardzo różnych wymaganiach, ozdobne z liści i kwiatów, miniaturowe i osiągające duże rozmiary, idealne dla pasjonatów ogrodnictwa i początkujących miłośników roślin.

W rozdziale dotyczącym aranżacji i komponowania roślin we wnętrzach znajdują się podpowiedzi projektantów na temat eksponowania i zestawiania ze sobą roślin w doniczkach, by każdego dnia cieszyć się ich urodą, ale też by zapewnić im dobre samopoczucie oraz zdrowie.

Zamieszczone w tym wydaniu praktyczne poradniki krok po kroku (z listami potrzebnych materiałów) pomogą stworzyć bajeczne ogrody w szkle, wiszące dekoracje z roślin domowych, pustynne pejzaże czy kompozycje z kwitnących przez cały rok gatunków tropikalnych.

Instrukcje na temat rozmnażania pozwolą każdemu w łatwy sposób powiększyć rozmiary domowej dżungli, a praktyczne wskazówki ekspertów, dotyczące pielęgnacji pomogą utrzymać rośliny doniczkowe uprawiane w domach w jak najlepszej kondycji i rozwiązać wiele problemów.

Zapraszam do świata roślin doniczkowych,
Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Artykuły
Rośliny doniczkowe – wydanie specjalne Gardeners` World Polska. Zajrzyj do środka!
"Szczęśliwe rośliny doniczkowe" to specjalne wydanie magazynu Gardeners' World Edycja Polska. Poświęcone jest roślinom do uprawy w warunkach domowych. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!
Czytaj dalej
W tym numerze
Fantastyczna piątka
6
25+ roślin doniczkowych
14
Kreatywne kompozycje
62
Przewodnik projektanta
82
Łatwe rozmnażanie
100
Tajniki pielęgnacji roślin
112
Odpowiedzi na pytania
122